Etiket: youtube

YouTube’da Yılan Oyunu Oynayın

Tarih: 6 Kasım 2011   Yazar: admin  |  8.631 kez okundu
YouTube’da Yılan Oyunu Oynayın

Youtube’da videolarınız geç yüklendiği için canınız mı sıkılıyor? Sorun değil. İlginç ve yaratıcı şeylerin uzmanı google, bu probleme de bir çözüm üretmiş. Hemde çok eğlenceli bir çözüm :) Video yüklenirken, sadece bir iki tuşa basarak hemen bir yılan oyunu açabilir ve oynayabilirsiniz. Siz bu oyunu oynarken bırakın video arkada yüklensin. Peki hangi tuş kombinasyonuyla bu eğlenceli yılan oyununu açabiliriz? Cevabı tabikide bu yazımızın devamıda. Devamını Oku »

Youtube Yeni Tasarımına Hazırlanıyor

Tarih: 11 Temmuz 2011   Yazar: editor  |  4.677 kez okundu
Youtube Yeni Tasarımına Hazırlanıyor

Merhaba sayın Sorbize okuyucuları. Bu yazımda yaklaşık bir haftadır gündemde olan bir konudan bahsedeceğim. Google kısa bir süre önce Google+1’i çıkadı, anasayfa ve arama sayfasına renk ve düzen olarak bazı değişikliklere gitti. Tüm bu yeniliklerin yanı sıra test yayını sayesinde fark edildi ki Youtube da tam gaz değişiyor. Biz de haberi olmayanlara duyuralım isyedik. Bence yeni Youtube eskisinden çok daha karizmatik olmuş :) Yeni tasarımı buradan deneyebilirsiniz. Devamını Oku »

Google ve YouTube’un 2010 Dünya Kupası Logosu

Tarih: 11 Haziran 2010   Yazar: editor  |  1.890 kez okundu
Google ve YouTube’un 2010 Dünya Kupası Logosu

FIFA Dünya Kupası; 4 senede bir olarak dünya çapında düzenlenen bir futbol organizasyonudur. İlk olarak 1930 yılında başlayan bu organizasyon günümüzde hala devam etmektedir. Bu yıl Güney Afrika Cumhuriyeti’nde düzenlenen bu organizasyon için Google ve YouTube yeni logolar hazırlamış. Google’ın özel günlerde logo tasarlaması alışılagelmiş bir şey fakat dünya çapında bir organizasyon olduğundan bu sefer YouTube için de yaratıcı bir logo hazırlanmış. Devamını Oku »

Engellenen IP’ler Hakkında İki Resmi Açıklama!

Tarih: 4 Haziran 2010   Yazar: admin  |  1.070 kez okundu
Engellenen IP’ler Hakkında İki Resmi Açıklama!

Engellenen Google IP adresleri hakkında iki resmi açıklama geldi! Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Google Türkiye ekibi resmi açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu suçu tamamen Google’a atarken, Google’ın yaptığı resmi açıklama umut verici oldu . Umuyoruz sorun en kısa sürede halledilir ve mağdur durumda olan google kullanıcılarının mağduriyeti giderilir. Devamını Oku »

Google’a ait bazı IP adresleri engelleniyor!

Tarih: 4 Haziran 2010   Yazar: admin  |  1.718 kez okundu
Google’a ait bazı IP adresleri engelleniyor!

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) aldığı bir karar ile Google’a ait bazı IP adresleri hukuksal nedenlerden dolayı engellenmeye başlandı. Bu IP adreslerinin engellemesinden dolayı Google’ın birçok servisine erişim tamamen engellenmiş veya oldukça yavaşlamış durumda. Google Analytics, Google Maps, Google Docs, Feedburner ve Google Toolbar kullanıcıları bu engellemeden en çok etkilenenler. Devamını Oku »

Youtube Tasarımını Değiştiriyor!

Tarih: 3 Nisan 2010   Yazar: admin  |  1.250 kez okundu
Youtube Tasarımını Değiştiriyor!

Dünyanın en popüler paylaşım sitesi olan YouTube, 8 aylık bir tasarım süreci ardından yeni tasarımını kullanıcılarının beğenisine sundu. Yeni tasarım 8 ay boyunca tasarlandıktan sonra 2 aylık bir beta sürecine alınmıştı ve denenmişti. Şimdi ise tasarım tamamlanmaya çok yakın. Youtube şuanki tasarımını yeni tasarım ile değiştirdi ve yeni arayüzünü tüm kullanıcılarının beğenisine sundu. Devamını Oku »

Google’ın yeni servisi: Google Buzz

Tarih: 11 Şubat 2010   Yazar: admin  |  1.606 kez okundu
Google’ın yeni servisi: Google Buzz

Son günlerde Google’ın heycanla beklenen yeni servisi Google Buzz sonunda tanıtıldı ve hizmete girdi. Gmail’a eklenti olarak gelen buzz, sosyal medayının yeni paylaşım alanı olacak. Friendfeed’e oldukça benzeyen bir yapıya sahip olan Google Buzz bir çok Google servisi ile entegre olarak çalışmakta. Peki buzz’ın bize sunduğu özellikler ve varsa yenilikler neler? Hepsi bu yazımızda. Devamını Oku »

Youtube videolarını indirin

Tarih: 14 Aralık 2009   Yazar: SO  |  1.055 kez okundu
Youtube videolarını indirin

Bu yazı için yasak anlamında gereksiz diye düşünenleriniz olabilir çünkü biliyorsunuz ki youtube uzun zaman önce Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içeren videoların paylaşılmasına musaade ettiği için ülkemizde erişimi yasaklanmıştı. Fakat hali hazırda ülkemizde youtube girmeyi başaranların sayısı oldukça fazla hatta o kadar ki alexa sıralamasına ülkemiz genelinde 5. sırada kendisine yer bulabilmiş hatta uzun zamanda öyle kalacağını düşünüyorum eğer sizde bi şekilde youtube a girme yöntemini öğrenmişseniz sizlere youtubeden video indirmenize veya farklı formatlara çevirmenize Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.