Etiket: uygulamalar

Harika Twitter Uygulamaları

Tarih: 15 Temmuz 2010   Yazar: SO  |  5.567 kez okundu
Harika Twitter Uygulamaları

İnternetin en popüler sosyal iletişim ve paylaşım ağlarından biri olan twitter sunduğu olanaklar ve interneti daha da kolaylaştırma yönünden sağladığı imkanlar oldukça yoğunlukta. Bize düşen de bu nimetlerden sonuna kadar faydalanmak. Aslında ülkemizde de twitter tarzı uygulamalar yapan bildiğim bir kaç arkadaş var ki umarım bunların sayısı daha da artar. Sizinde kafanıza esti ve uygulama yapmak isterdeniz ancak açıkçası yeterli miktarda türkçe kaynak bulamayacaksınız. Devamını Oku »

Donutchat ile chat odanızı kurun

Tarih: 5 Mayıs 2010   Yazar: SO  |  2.715 kez okundu
Donutchat ile chat odanızı kurun

2000’li yılların ilk başlarında moda olan bir sendromdu chat odaları. O dönemin kuşakları iyi bilir. Şimdinin facebook veya twitter’ı gibi değil, kalabalık bir ortamda hiç tanımadığın kişilerle ile koyu bir sohbete girmek. Gerçi halen devam ediyor bu dalga ama tabi ilgisini oldukça yitirmiş bir şekilde. Bu gün sizlere aslında çok fazla ve oldukça farklı özelliklere sahip chat odaları uygulamalarının birinden bahsedeceğim. Devamını Oku »

En İyi Wiki Uygulamaları

Tarih: 30 Nisan 2010   Yazar: SO  |  1.546 kez okundu
En İyi Wiki Uygulamaları

Wikipedia’nın hayatımıza girdiği günden beridir artık bilgilerin ulaşılması ve toplu olarak elde edilmesi oldukça kolay bir hal aldı. Ayrıca micro bloglama siteleri de dahil olmak üzere bu tarz çoklu site açmamıza olanak sağlayan içerik yönetim sistemleri sayesinde insanlar artık kendi bloglarını ve sitelerini oluşturma noktasında uzman olmalarına gerek kalmadı. Şimdi de kişilerin bir nevi kendi ansiklopedilerini oluşturmalarını sağlayan sistemler piyasada kol gezmeye başladı. Devamını Oku »

İşinize Yarayacak Facebook Uygulamaları

Tarih: 25 Mart 2010   Yazar: SO  |  7.386 kez okundu
İşinize Yarayacak Facebook Uygulamaları

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır sosyal paylaşım sistemlerinden en çok twitter üzerinde durduğumu farkettim ve biraz da facebook ile ilgili sizlere faydalı olacak bir kaç şey bulmaya çalıştım. Aslında rastladığım bir uygulama beni buna sevketti. Sizlere facebook’un ne olduğunu falan anlatmaya kalkmayacağım çünkü eminim benden çok daha iyi biliyorsunuzdur o yüzden direk uygulama kısmına gireceğim. Devamını Oku »

Twitter Hesabınızdan Para Kazanın!

Tarih: 29 Ocak 2010   Yazar: SO  |  1.677 kez okundu
Twitter Hesabınızdan Para Kazanın!

Çoğu kişi ürün veya marka tanıtmalarında twitterın gücünü yeni yeni kullanmaya başladı aynı zamanda geliştiricilerde twitter tarafından sağlanan Twitter API yardım ile çeşitli uygulamalar yapamaya başladılar. Twitterın tanıtımlarda ve reklamlarda oldukça önemli bir yeri vardır özellik şu retweet olayı sayesinde paylaştığınız konular binlerce insana ulaşabilme imkanına sahip. Ayrıca web site sahiplerinin de trafik çekme noktasında oldukça önemli bir yer teşkil ediyor. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.