Etiket: telefon

Suya düşen telefonunuzu nasıl kurtarırsınız?

Tarih: 24 Mayıs 2010   Yazar: admin  |  5.716 kez okundu
Suya düşen telefonunuzu nasıl kurtarırsınız?

Ne yazıkki üretici firmalar suya düşürdüğünüz telefonları garanti kapsaması dışında bırakıyor. Firmalar cep telefonun içine ve dışına yerleştirdiği gizli işaretler ile telefonun suya düşüp düşmediğinide kolaylıkla anlayabiliyor. Bu gizli işaratler su ile temas ettiklerinde hemen renk değiştiriyorlar. Bu yüzden cep telefonunuzu kurtarmak size kalıyor diyebiliriz. Bu yazımda size suya düşen cep telefonuna neler yapılmalı ve yapılmamalı ve cep telefonumuzu nasıl kurtarabiliriz onu anlatacağım. Devamını Oku »

Google Nexus One İncelemesi

Tarih: 15 Ocak 2010   Yazar: admin  |  2.230 kez okundu
Google Nexus One İncelemesi

Daha önceki yazımda Nexus One’ın ilk haftada elde ettiği satış rakamlarının Google’ı üzdüğünden bahsetmiştim. Bu yazımda ise detaylı olarak Google’ın Nexus One telefonunu inceleyeceğim. Yazılımı Google, donanımı ise Tayvanlı cep telefonu üreticisi HTC tarafından yapılan bu cep telefonu konuşulduğu kadar iyimi? Diğer telefonlara göre güçlü ve zayıf yanları neler? Etkiyeci yanları varmı? Telefonun teknik özellikleri nasıl? Bütün bu soruların cevabını bu yazımda bulacaksınız. Devamını Oku »

Google Nexus One’a ilgi beklenenin altında

Tarih: 14 Ocak 2010   Yazar: admin  |  906 kez okundu
Google Nexus One’a ilgi beklenenin altında

Google’ın merakla beklenen ve sonunda piyasaya sürdüğü telefonu Nexus One’a olan ilgi beklenenden az çıktı. Telefonun ilk haftada elde ettiği satış rakamları Google’ı hayal kırıklığına uğratmaya yetti. Yapılan araştırmada indirilen mobil uygulamaların hangi telefonlar için indirildiği izlendi ve Google’ın meşhur telefonu Nexus One’ın çok düşük oranlar aldığı görüldü. Google’ın bu durum karşısında nasıl bir strateji izleyeceği ise merak konusu. Devamını Oku »

Duygularınıza Göre Çalan Telefon!..

Tarih: 1 Aralık 2009   Yazar: SO  |  1.131 kez okundu
Duygularınıza Göre Çalan Telefon!..

Daha önce “Arama Sesi” adında bir yazı yazmıştım. Telefonunuz çalarken karşı tarafın dinlediği ses ile ilgiliydi. Bu yazımda ise size bahsedeceğim konu, çok bilinmeyen hatta bir çok kişi ilk duyduğunda şaşırdığı ve değişik tepkiler verdiği bir konu. Kısmen teknoloji ile alakalı kısmen de sizin duygusal durumunuzla ilgili. Daha fazla uzatmadan konuya gireyim artık.

Canınız bir şeye sıkılmış ya da iyi haberler almış ve çok keyiflisiniz. Peki siz günlük değişen duygularla yaşarken, telefonunuzun melodisi hep aynı mı çalıyor? Bu sorunun cevabı yüksek ihtimalle “evet” olacaktır. İşte şimdi yazdığım bu yazı sayesinde, günlük değişen duygularınızla birlikte, telefonunuzun melodisi de değişecek… Devamını Oku »

LG KT520 Cep Telefonu

Tarih: 29 Kasım 2009   Yazar: admin  |  1.376 kez okundu
LG KT520 Cep Telefonu

Mobil iletişim alanında bir tasarım lideri olan LG, çok yakında tüketicilerle buluşacak 3G uyumlu LG KT520 internet cep telefonu, yenilikçi ve sıradışı özellikleriyle tüm dikkatleri üzerine çekecek.

LG KT520 cep telefonu, üzerindeki 360 derece gezinme sağlayan, yenilikçi parmak faresi (finger mouse) ile internette sörfü çok eğlenceli ve kolay hale getiriyor.Web tarama, zoom in/out özelliği, portre ve manzara görüntüleme özellikleri ile KT520, internet deneyiminde adeta bir PC rahatlığı sunuyor. Aynı zamanda HSDPA 3.6 ile tüketicilerine süper hızlı internet bağlantısı da sağlıyor. Devamını Oku »

Samsung S7350 Ultra S

Tarih: 29 Kasım 2009   Yazar: admin  |  1.713 kez okundu
Samsung S7350 Ultra S

Önümüzdeki günlerde satışa sunulacak Samsung’un yeni S7350 Ultra S, ince profili, hafif kıvrımlı kenarları, arka bölümdeki yenilikçi kayar kapak tasarımı ve parlak ekranı ile dikkat çekiyor.

Samsung’un önümüzdeki günlerde piyasaya sunacağı S7350 Ultra S’in tasarımında kullanılan çizgilerin yanısıra, kullanılan en yeni teknolojik özellikler sayesinde stil sahibi cep telefonunuzla iletişim kuracak, eğlenecek ve sürekli bağlantıda olabileceksiniz. Devamını Oku »

Arama Sesi…

Tarih: 28 Kasım 2009   Yazar: SO  |  911 kez okundu
Arama Sesi…

Son zamanların, özellikle de 1-2 yıl öncesinde inanılmaz bir yükseliş yaşayan ve hala da devam eden modası; “üye olun sizi arayanlar beklerken dıııt dııııt sesi yerine ünlülerden mesajlar dinlesin…”, “üye olun arayanlar şarkı dinlesin…” Peki tamam olalım üye, ama neden ünlülerin sesini dinlesin ya da neden şarkı dinlesin?..

Tabi ki bu servisi sağlayanlar için para söz konusu ve ben de operatörler için yeni bir model düşündüm. Madem krizdeyiz, o zaman neden buna uygun sözler ve şarkılar olmuyor, mesela şöyle bir olay düşünün; Devamını Oku »

LG Electronics KM900 Arena

Tarih: 28 Kasım 2009   Yazar: admin  |  1.695 kez okundu
LG Electronics KM900 Arena

Bir teknoloji ve tasarım lideri olan LG Electronics, İspanya’da gerçekleşen 2009 GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde bu yıl için geliştirdiği en yeni telefonu LG KM900 Arena’yı görücüye çıkardı. LG’nin yeni gözdesi LG KM900 Arena hem çoklu dokunmatik (multi-touch) girişe imkan tanıyacak hem de atanmış grafik işlemciye sahip olacak. Firmanın web sitesinde ortaya çıkan bu yeni gelişmelerle LG Arena daha da güçlendi. Devamını Oku »

Samsung E620 sesi tanıyor

Tarih: 27 Kasım 2009   Yazar: admin  |  1.062 kez okundu
Samsung E620 sesi tanıyor

Samsung SGH-E620 bluetooth başlığı aracılığıyla kullanıcıdan gelen sesli komutları tanıyabiliyor. Kullanıcı tarafından adres defterindeki kişiler isimleri çağrılarak hızlı bir şekilde aranabiliyor. Samsung geliştirdiği yeni telefonu aracılığıyla ses tanıma teknolojisini bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisiyle birleştirdi. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.