Etiket: php eğitim

Php ile Gerçek IP Adresini Alma

Tarih: 28 Mayıs 2010   Yazar: admin  |  3.224 kez okundu
Php ile Gerçek IP Adresini Alma

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır PHP ile ilgili bir makale yazmadım ve açıkçası yazmayı özledim diyebilirim. İnternette şöyle bir tur atarken bir yabancı programlama sitesindeki fonksiyon dikkatimi çekti. Bu fonksiyon ile ziyaretçilerinizin gerçek ip adreslerini kolaylıkla alabiliyorsunuz. Şimdi ip adresi vardı gerçeği ne zaman çıktı diyeceksiniz bana ki çok normal. Hemen anlatayım. Devamını Oku »

Basit bir login form yapımı

Tarih: 15 Aralık 2009   Yazar: SO  |  2.962 kez okundu
Basit bir login form yapımı

Merhaba arkadaşlar web tasarım derslerimizin ilkinde sizlere basit bir giriş formu nasıl yapılır veri tabanı ile nasıl bağlantı kurulur onu anlatacağım öncelikle web tasarım ve kodlamalara aşina olanların gayet rahat bir şekilde anlayacağını düşündüğüm bu konuda gerekli ipuçlarını verip esas meselemize geçeceğiz. Öncelikle bu derste neler öğreneceğiz kısaca anlatayım. İlk olarak veri tabanına nasıl bağlanılır ve veri tabanında nasıl tablo oluşturur onları göreceğiz emin olun sandığınızdan oldukça basit bir konu ki genelede her zaman insanlara oldukça zor gelmiştir. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.