Etiket: photoshop

10 Adet Photoshop Site Tasarım Dersi

Tarih: 14 Aralık 2010   Yazar: editor  |  3.913 kez okundu
10 Adet Photoshop Site Tasarım Dersi

Merhaba arkadaşlar. Photoshop en iyi fotoğraf düzenleme programı olmasına rağmen, web tasarım konusunda da gerek sadelik gerekse hayal edilen tasarımı tam anlamıyla ortaya koyma konusunda mükemmel bir program. Bu da Photoshop’un en çok kullanılan fotoğraf düzenleme ve grafik-tasarım programı olmasının nedenlerinden sadece bir tanesi. Konuyla ilgili olarak bu yazımda, Photoshop kullanıcılarının yararına olacağını düşündüğüm 10 adet site tasarım dersi paylaşacağım. Devamını Oku »

Ekim Ayının En İyi 20 Photoshop Dersi

Tarih: 9 Kasım 2010   Yazar: admin  |  3.086 kez okundu
Ekim Ayının En İyi 20 Photoshop Dersi

Tasarımcıların en çok kullandığı ve en önem verdiği programlardan biri olan photoshop ile bir çok şey yapmak mümkün. Photoshop ile sadece fotoğraflardaki hataları, pürüzleri gidermekten başka farklı efektler ekleyebiliyor, yeni görsel çalışmalar ortaya çıkarabiliyorsunuz. Bu yazımda paylaştığım bu 20 ders ilede yeni teknikler öğrenebilir ve kendinizi birçok yönde geliştirebilirsiniz. Bu dersler geçtiğimiz ekim ayının en fazla hit alan ücretsiz photoshop dersleridir. Devamını Oku »

En Yenilerden En İyi 10 Photoshop Dersi

Tarih: 25 Temmuz 2010   Yazar: admin  |  3.641 kez okundu
En Yenilerden En İyi 10 Photoshop Dersi

Daha önce sizinle bir çok kez photoshop dersleri paylaşmıştım. Uzun zamandır yeni photoshop dersleri paylaşmıyordum ki bugüne kısmet oldu. Yine geleneği bozmayarak bu yazımda da sizinle 10 adet photoshop dersi paylaşacağım. Bu dersler webdeki en yeni derslerden seçtiğim en iyi 10 photoshop dersi. Mükemmel anlatıma sahip bu dersler ile farklı teknikler öğrenebilir, yaratıcılığınızı geliştirebilir ve arşivinize ekleyebilirsiniz. Devamını Oku »

Gördüğüm En Kötü 10 Photoshop Hatası

Tarih: 22 Temmuz 2010   Yazar: admin  |  3.698 kez okundu
Gördüğüm En Kötü 10 Photoshop Hatası

Bugün yabancı bir tasarım blogunda dolaşırken gördüm bu photoshop hatalarını. Açıkçası çok şaşırdım çünkü yapılan hataların hepside büyük firmalara ait. Özellikle dergiler için hazırlanan ve photoshop yapılan resimlerdeki hatalar gerçekten farkedilmeyecek şeyler değil. Yapan tasarımcı sanırım bunu yaparken uyuyordu. Hadi bizim uykucu tasarımcıyı geçtik, hiç kimsemi görmedi? Herkes mi uyuyordu? Neyse lafı fazla uzatmayalım ve hemen o komik photoshop hatalarına geçelim. Devamını Oku »

20 Adet Harika Hayvan Fraktal Örneği

Tarih: 18 Temmuz 2010   Yazar: editor  |  5.201 kez okundu
20 Adet Harika Hayvan Fraktal Örneği

Fraktal (fractal) latincede fractuss kelimesinden gelmiştir ve parçalanmış, kırılmış anlamına gelmektedir. Bu yazımda sizinle paylaşacağım fraktal örnekleri ile bu açıklamayı daha iyi anlayabilirsiniz. Paylaşacağım çalışmaların hepsi de birbirinden yaratıcı ve güzel çalışmalar. Bu çalışmaları inceleyerek fraktal çalışmalar hakkında bilgi sahibi olabilir, ilham alabilir ve arşivinize ekleyebilirsiniz. Neyse lafı fazla uzatmıyorum ve hemen o ilham verici hayvan fraktal örneklerine geçiyorum. Devamını Oku »

Photoshop’da Google’ın Yeni Logosunu Yapmak

Tarih: 5 Temmuz 2010   Yazar: admin  |  3.060 kez okundu
Photoshop’da Google’ın Yeni Logosunu Yapmak

Açıkçası google’ın yeni logosu eski logosuna göre çok daha canlı ve profesyonel görünüyor. Yıllardır hep aynı logoyu kullanan google logosunu bu şekilde canlı bir logo ile değiştirerek çok iyi yaptı bence. Bugün internette google’ın yeni logosunun yapılışını anlatan türkçe bir kaynak aradım ancak ne yazıkki bir kaç ingilizce kaynak dışında bulamadım. Bu da beni üzdü desem yalan olmaz. Bu yüzden bugün yazacağım yazımda size photoshop’da google’ın yeni logosunu nasıl yaparız onu anlatacağım. Devamını Oku »

10 Adet Photoshop Yazı Efekti Dersi

Tarih: 24 Haziran 2010   Yazar: editor  |  9.187 kez okundu
10 Adet Photoshop Yazı Efekti Dersi

Photoshop’ta yazı efektlerinin çeşitliliği sayesinde ileri seviyede Phosotshop bilgisine sahip olsanız bile, en çok ihtiyacınız olan şey yaratıcılıktır. Bir efektin hangi renklerle uyumlu olacağını anlamak bilgi değil, yorum ve görsel zeka gerektirir. Özellikle yazı efektlerinde arkaplanla yazı biraz uyumsuz olduğunda efekt bambaşka bir hal alıyor. Bunun nedeni asıl efektteki renklerin tam uydurulmuş olması. Bu yazı efektleri web tasarım, afiş tasarımı gibi bir çok alanda kullanılıyor. Devamını Oku »

40 Çeşit Arşivlik Photoshop Kalıbı

Tarih: 21 Haziran 2010   Yazar: admin  |  5.589 kez okundu
40 Çeşit Arşivlik Photoshop Kalıbı

Tasarım aleminin en çok kullanılan tasarım programı photoshop olduğu için internette photoshop hakkında kaynak bulmak fazlasıyla kolay oluyor. İnternette o kadar çok photoshop kaynağı varki hepsini bir anda  paylaşmak neredeyse imkansız ki gün geçtikçe bu kaynakların sayılarıda hızla artıyor. Bende zaten elimden geldiğince sizinle bu kaynakları kategoriler altında sürekli paylaşmaya çalışıyorum. Yine bu yazımda sizinle 40 çeşit arşivlik photoshop kalıbı paylaşacağım. Devamını Oku »

15 Adet Kurumsal Logo Dersi

Tarih: 17 Haziran 2010   Yazar: editor  |  3.097 kez okundu
15 Adet Kurumsal Logo Dersi

Photoshop kullananlar kendilerini geliştirmek amacıyla çeşitli dersleri denerler. Bu dersler sayesinde görmedikleri ya da bilmedikleri bir efektler öğrenebilirler. Photoshop’ta ileri seviyede olanlarsa zor dersleri seçerler. Çünkü öğrenmedikleri çok az şey vardır ve mükemmel seviyeye gelmek için daha zor dersleri tercih edebilirler. Ben de bu yazımda sizlerle kullandığımız, sokakta gördüğümüz, görüntülü konuşmada ün salmış vb yazılımların logo yapım dersini ve hatta daha fazlasını paylaşacağım. Devamını Oku »

Photoshop 3D Yazı Efekti Dersleri

Tarih: 16 Haziran 2010   Yazar: admin  |  7.378 kez okundu
Photoshop 3D Yazı Efekti Dersleri

Yaratıcılığınız ile photoshop’u birleştirerek ortaya çok güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Günümüzde photoshop bir çok alanda kullanılıyor. Web sitesi tasarımı, logo tasarımı ve afiş tasarımı bunlardan sadece birkaçı. Bu bütün çalışmalarda ise yazılar ve yazı efektleri kullanılıyor. Bu yazımda sizinle paylaşacağım 35 photoshop 3D yazı efekti derslerini inceleyerek ilham alabilir,  yeni teknikler öğrenebilir ve bunları çalışmalarınıza uygulayabilirsiniz. Devamını Oku »

Sayfa 1 : 3123
Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.