Etiket: okul

Derse Giderken “Dersimi” Aldım…

Tarih: 2 Aralık 2009   Yazar: SO  |  594 kez okundu
Derse Giderken “Dersimi” Aldım…

Bayramdan önceki Salı günü şimdiye kadar yaşamadığım değişik bir olay yaşadım ve o günden beri aklımı kurcalayıp durdu bu konu. Kısaca anlatayım size; her zaman olduğu gibi hazırlandım ve derse gitmek için evden çıktım. Okula vardığımda, bina girişinde 40-50 yaşlarında bir bayan yardım istiyordu. Neden mi yardım istiyordu? Çünkü o bayan tekerlekli sandalye ile merdivenleri tek başına çıkamıyordu! Devamını Oku »

Ateşi Çıkmış Garip, Olmasın Sakın Grip…

Tarih: 28 Kasım 2009   Yazar: SO  |  758 kez okundu
Ateşi Çıkmış Garip, Olmasın Sakın Grip…

“Havada domuz kokusu var” pardon “Havada aşk kokusu var” şeklindeydi o şarkı. Domuz gribiyle o kadar meşgul olmaya başladık ki, neredeyse her gün bir sohbette bahsi geçer oldu. Hem korkuyoruz hem de “bana bir şey olmaz” mantığıyla önlemlerimizi almıyoruz. Ne kadar büyük bir çelişki değil mi?

Son günlerdeki bazı domuz gribi haberlerinden dikkatimi çekenleri sıraladım ve değişik bir sonuç çıktı. Ardından geçmişte gündemimizi bir hayli işgal eden kuş gribi aklıma geldi. Bunları karşılaştırdığımda ise çok farklı olaylar olmadığını fark ettim. Önce size domuz gribi haberlerinden dikkatimi çekenleri aktarayım; Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.