DMCA Protection Nedir? Ne İşe Yarar?

Tarih: 17 Aralık 2010   Yazar: admin  |  3.618 kez okundu
DMCA Protection Nedir? Ne İşe Yarar?

Bazı okuyucularımız dikkat etmiştir. Sorbize’nin sağ alt kısmında “Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır.” diye yazar. Şu son günlerde ise birçok webmaster arkadaştan nedir bu DMCA? Ne işe yarar? Nasıl çalışır? Ücretlimidir? gibi sorular almaya başladım. Bende bu soruları toplu ve detaylı bir şekilde cevaplamak için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Kısaca DMCA nedir dersek; DMCA Creative Commons gibi bir website içerik koruma sistemidir. Devamını Oku »

Google’da hızlı index için: Ping Servisleri

Tarih: 24 Aralık 2009   Yazar: admin  |  11.430 kez okundu
Google’da hızlı index için: Ping Servisleri

Bazen saatler boyunca uğraştığımız, emek verdiğimiz yazılarımız içerik hırsızları tarafından, botlar veya kopyala yapıştır yöntemleriyle rahatlıkla çalınabiliyor. Böyle durumlarda içeriğimizi içerik hırsızlarına çaldırmamak için yazımızı google’da olabildiğince hızlı index’letmemiz gerekiyor. İşte tam bu sırada ping servisleri karşımıza çıkıyor. Peki nedir bu ping servisleri ve nasıl çalışırlar? Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.