Google’ın 14 Şubat Sevgililer Günü Logosu ve Anlamı

Tarih: 14 Şubat 2011   Yazar: admin  |  3.400 kez okundu
Google’ın 14 Şubat Sevgililer Günü Logosu ve Anlamı

Google sevgililer gününden bir gün önce, 14 şubatta logosunu sevgililer gününü ima edecek şekilde değiştirdi. İlk izlenimimizde ilginç ve uzak renkler kullanılarak yapılmış basit bir logo gibi görünsede aslında bu logonun bir anlamı var. Zaten eminimim birçok kişide google yaptıysa bir anlamı vardır gibi düşünmüştür :) Bende aynen bu şekilde düşündüm ve hemen nedir ne değildir diye araştırmaya başladım. Ve sonunda buldum. Ne mi? İşte açıklıyorum. Devamını Oku »

Google Mehmet Akif Ersoy’u Unutmadı!

Tarih: 20 Aralık 2010   Yazar: editor  |  1.658 kez okundu
Google Mehmet Akif Ersoy’u Unutmadı!

Az önce, internette ne yaptığımdan habersiz ve bağımsız dolanırken anasayfa düğmesi gözüme ilişti ve tıkladım. Uyuz bakışlarla baktığım için ne olduğunu tam anlayamasam da Google logosunun harika, sıcak ve içten bir görünüme büründüğünü fark ettim. Neden diye soracak olursanız, tabii ki bizim renklerimize büründüğü için: Kırmızı – Beyaz! Hemen bu gün günlerden ne diye düşünüp logonun üzerine geldim. Derken Mehmet Akif Ersoy’un doğum günü anısına hazırlandığını anladım. Devamını Oku »

Google’ın Harika 29 Ekim Logosu

Tarih: 29 Ekim 2010   Yazar: admin  |  2.407 kez okundu
Google’ın Harika 29 Ekim Logosu

Özel günleri unutmayıp bu günler için logosunu değiştiren google 29 ekim için harika bir logo tasarımı ile karşımıza çıktı. Google, Türkler için çok özel olan bugünde türk bayrağının kırmızı rengini, ay yıldızı ve Atatürk’ün bir resmini kullandı. Açıkça söylemek gerekirse google’ın bu logosunu daha önce yaptığı logolardan daha çok beğendim. Yine birçok kişininde benimle aynı fikirde olduğundan eminim. Google’a hazırladığı bu harika logo için teşekkür eder, herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarız. Devamını Oku »

Google ve YouTube’un 2010 Dünya Kupası Logosu

Tarih: 11 Haziran 2010   Yazar: editor  |  1.823 kez okundu
Google ve YouTube’un 2010 Dünya Kupası Logosu

FIFA Dünya Kupası; 4 senede bir olarak dünya çapında düzenlenen bir futbol organizasyonudur. İlk olarak 1930 yılında başlayan bu organizasyon günümüzde hala devam etmektedir. Bu yıl Güney Afrika Cumhuriyeti’nde düzenlenen bu organizasyon için Google ve YouTube yeni logolar hazırlamış. Google’ın özel günlerde logo tasarlaması alışılagelmiş bir şey fakat dünya çapında bir organizasyon olduğundan bu sefer YouTube için de yaratıcı bir logo hazırlanmış. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.