Etiket: Google Logo

Google Mehmet Akif Ersoy’u Unutmadı!

Tarih: 20 Aralık 2010   Yazar: editor  |  1.702 kez okundu
Google Mehmet Akif Ersoy’u Unutmadı!

Az önce, internette ne yaptığımdan habersiz ve bağımsız dolanırken anasayfa düğmesi gözüme ilişti ve tıkladım. Uyuz bakışlarla baktığım için ne olduğunu tam anlayamasam da Google logosunun harika, sıcak ve içten bir görünüme büründüğünü fark ettim. Neden diye soracak olursanız, tabii ki bizim renklerimize büründüğü için: Kırmızı – Beyaz! Hemen bu gün günlerden ne diye düşünüp logonun üzerine geldim. Derken Mehmet Akif Ersoy’un doğum günü anısına hazırlandığını anladım. Devamını Oku »

Photoshop’da Google’ın Yeni Logosunu Yapmak

Tarih: 5 Temmuz 2010   Yazar: admin  |  3.120 kez okundu
Photoshop’da Google’ın Yeni Logosunu Yapmak

Açıkçası google’ın yeni logosu eski logosuna göre çok daha canlı ve profesyonel görünüyor. Yıllardır hep aynı logoyu kullanan google logosunu bu şekilde canlı bir logo ile değiştirerek çok iyi yaptı bence. Bugün internette google’ın yeni logosunun yapılışını anlatan türkçe bir kaynak aradım ancak ne yazıkki bir kaç ingilizce kaynak dışında bulamadım. Bu da beni üzdü desem yalan olmaz. Bu yüzden bugün yazacağım yazımda size photoshop’da google’ın yeni logosunu nasıl yaparız onu anlatacağım. Devamını Oku »

Google’ın 20 Haziran Logosu: Babalar Günü

Tarih: 20 Haziran 2010   Yazar: editor  |  1.726 kez okundu
Google’ın 20 Haziran Logosu: Babalar Günü

Özel günlerde yaratıcılığını Doodle’ları ile bir kez daha gösteren Google, 2000 yılından beri ikinci kez babalar günü logosundaki tüm harfleri değiştirerek bu güne özel tasarladı. Babalar günü pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de haziran ayının üçüncü pazarında kutlanmaktadır. Her gün olduğu gibi, bu gün de babalara saygı, sevgi ve hoşgörü ile yaklaşılacak. Hediyesini alıp mutlu olan babalar da olacak, daha babalar gününün ne olduğunu bile bilmeyen bebeğini severek mutlu olanlar da :) Devamını Oku »

Google ve YouTube’un 2010 Dünya Kupası Logosu

Tarih: 11 Haziran 2010   Yazar: editor  |  1.863 kez okundu
Google ve YouTube’un 2010 Dünya Kupası Logosu

FIFA Dünya Kupası; 4 senede bir olarak dünya çapında düzenlenen bir futbol organizasyonudur. İlk olarak 1930 yılında başlayan bu organizasyon günümüzde hala devam etmektedir. Bu yıl Güney Afrika Cumhuriyeti’nde düzenlenen bu organizasyon için Google ve YouTube yeni logolar hazırlamış. Google’ın özel günlerde logo tasarlaması alışılagelmiş bir şey fakat dünya çapında bir organizasyon olduğundan bu sefer YouTube için de yaratıcı bir logo hazırlanmış. Devamını Oku »

Google’ın 9 Mayıs Logosu: Anneler Günü

Tarih: 9 Mayıs 2010   Yazar: admin  |  1.029 kez okundu
Google’ın 9 Mayıs Logosu: Anneler Günü

Önemleri günleri unutmayan ve her yıl logosunu bu önemli günler için yeniden tasarlayan Google, bu yılda 9 Mayıs Anneler gününü unutmadı ve logosunu bugüne özel olarak tasarlayıp, değiştirdi. Türkiye’de her yıl Mayıs ayının 2. pazar günü Anneler günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde bütün anneler çocukları tarafından sevgi ve saygıyla anılır. Google’da yine Anneler gününü unutmamış ve pembe renkler ve çiçekler kullanarak logosunu baştan tasarlamış. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.