Etiket: Gerçek

Bir Uygarlığın Çöküşü: Pompeii

Tarih: 13 Ocak 2010   Yazar: SO  |  5.698 kez okundu
Bir Uygarlığın Çöküşü: Pompeii

Bu yazımda yüzyıllar önce varolan bir imparatorluk ve bu imparatorluğun tek bir eyaletinin akıllara durgunluk veren acı sonunu hazırlayan Vezüv yanardağının patlaması sonuncu yüz binlerce insana mezar olan bir şehiri anlatacağım. Hikayemize en başından başlamak isterim. Aslında bu bir hikaye veya destan değil, bu gerçekte olan bir acı son. Tarihi, yüzyıllar öncesine dayanan bu gerçek olay; şuanki İtalya’ da bulunan Napoli şehri civarındaki Pompeii kasabasında geçiyor. Devamını Oku »

Kıyamet Günü Yorumları!

Tarih: 24 Aralık 2009   Yazar: SO  |  2.791 kez okundu
Kıyamet Günü Yorumları!

Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde 2012 adlı filmin kendi adını tarihe altın harflerle yazdırmasıyla beraber bazı dedikodularla da Türkiye ve Dünya basınında geniş yer buldu. Daha öncede 2012 Doomsday adlı film yazılmış ve  halkın yorumuna sunulmuştu. Açıkçası herkeste bu gerçekmi diye korkmaya başlamıştı. Mayaların kendi  dilleriyle  bu bir yok oluş değil tersine sadece bir zamanın bitip bir başka zamanın başlangıcı olarak nitelendirilmiş. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.