Etiket: editör

5 Adet Harika Online HTML Editörü

Tarih: 11 Mayıs 2010   Yazar: SO  |  2.293 kez okundu
5 Adet Harika Online HTML Editörü

Merhaba arkadaşlar. Bugün kullandığımız çoğu web tarayıcısının üzerinde gelen bir editör zaten mevcut. Özellikle google bu konuda oldukça iyi bir noktada. Google Chrome’un editörü sayesinde girdiğiniz web sitesinin neredeyse tüm dosyalarını görme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Fakat şimdi de bu sistemin oldukça gelişmişleri internet üzerinden online olarak hizmet veriyor ve bende size bu editörleri tanıtmak istiyorum. Devamını Oku »

Code Beautifier ile CSS Kodlarınızı Düzenleyin

Tarih: 29 Nisan 2010   Yazar: admin  |  2.360 kez okundu
Code Beautifier ile CSS Kodlarınızı Düzenleyin

Code Beautifier adındaki bu küçük ama kullanışlı aracın asıl amacı CSS dosyanızdaki gereksiz ve uzun karakterleri, CSS dosyanızın işlevini değiştirmeden tekrar düzenler ve CSS dosyanızın boyutunu olabildiği kadar küçültür. Bu sayede boyutu küçülmüş olan CSS dosyanız ziyaretçileriniz tarafından arka planda daha hızlı indirilir ve web siteniz çok daha hızlı açılıp işlenir. Devamını Oku »

Kendi kod editörünüzü yapın!

Tarih: 9 Mart 2010   Yazar: SO  |  3.139 kez okundu
Kendi kod editörünüzü yapın!

WordPress ile bloglayanların ki özellikle programlama ve tasarım kodlamaları ile uğraşanların çoğunun genelde ilk indirdiği eklenti kod editörleridir ki bunlar arasında en popüleri syntax adı verilen oldukça fazla dili kapsayan bir editördür bilmeyenler için söylüyorum ne işimize yarar ki bu editörler diye soracak olursanız hemen söyliyeyim yaptığınız uygulamalrın kodlarını ziyaretçilerinize göstermek isteyebilirsiniz eğer direk olarak kodu yazdığınızda renksiz iğrenç bir Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.