Etiket: Doodle

Google Mehmet Akif Ersoy’u Unutmadı!

Tarih: 20 Aralık 2010   Yazar: editor  |  1.662 kez okundu
Google Mehmet Akif Ersoy’u Unutmadı!

Az önce, internette ne yaptığımdan habersiz ve bağımsız dolanırken anasayfa düğmesi gözüme ilişti ve tıkladım. Uyuz bakışlarla baktığım için ne olduğunu tam anlayamasam da Google logosunun harika, sıcak ve içten bir görünüme büründüğünü fark ettim. Neden diye soracak olursanız, tabii ki bizim renklerimize büründüğü için: Kırmızı – Beyaz! Hemen bu gün günlerden ne diye düşünüp logonun üzerine geldim. Derken Mehmet Akif Ersoy’un doğum günü anısına hazırlandığını anladım. Devamını Oku »

Google’ın 20 Haziran Logosu: Babalar Günü

Tarih: 20 Haziran 2010   Yazar: editor  |  1.686 kez okundu
Google’ın 20 Haziran Logosu: Babalar Günü

Özel günlerde yaratıcılığını Doodle’ları ile bir kez daha gösteren Google, 2000 yılından beri ikinci kez babalar günü logosundaki tüm harfleri değiştirerek bu güne özel tasarladı. Babalar günü pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de haziran ayının üçüncü pazarında kutlanmaktadır. Her gün olduğu gibi, bu gün de babalara saygı, sevgi ve hoşgörü ile yaklaşılacak. Hediyesini alıp mutlu olan babalar da olacak, daha babalar gününün ne olduğunu bile bilmeyen bebeğini severek mutlu olanlar da :) Devamını Oku »

Google’ın 9 Mayıs Logosu: Anneler Günü

Tarih: 9 Mayıs 2010   Yazar: admin  |  1.005 kez okundu
Google’ın 9 Mayıs Logosu: Anneler Günü

Önemleri günleri unutmayan ve her yıl logosunu bu önemli günler için yeniden tasarlayan Google, bu yılda 9 Mayıs Anneler gününü unutmadı ve logosunu bugüne özel olarak tasarlayıp, değiştirdi. Türkiye’de her yıl Mayıs ayının 2. pazar günü Anneler günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde bütün anneler çocukları tarafından sevgi ve saygıyla anılır. Google’da yine Anneler gününü unutmamış ve pembe renkler ve çiçekler kullanarak logosunu baştan tasarlamış. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.