Etiket: dns

En İyi ve En Popüler DNS Sunucuları

Tarih: 24 Aralık 2010   Yazar: admin  |  3.604 kez okundu
En İyi ve En Popüler DNS Sunucuları

Ülkemizde youtube ve benzeri sitelerin nedenli veya nedensiz engellenmesi ile birlikte çoğu türk kullanıcı DNS ve DNS sunucuları hakkında bilgi sahibi oldular. Bu DNS sunucularını konulan bu yasakları aşmak için kullanmaya başladık. İnternette ücretsiz birçok DNS sunucusu bulunmakta. Peki bu DNS sunucularından hangisini tercih etmeliyiz? En iyi ve en popüler DNS sunucuları neler? Bu DNS sunucularının engelleri aşması dışında daha başka ne gibi özellikleri var? Devamını Oku »

Google’dan yeni bir hizmet: Public DNS

Tarih: 4 Aralık 2009   Yazar: admin  |  708 kez okundu
Google’dan yeni bir hizmet: Public DNS

Birçoğumuz youtube gibi telekomünasyon kurumu tarafından engellenmiş sitelere ulaşmak için DNS servislerini kullanıyoruz. Bu servislerin başında güvenilir ve hızlı olan OpenDNS geliyor. Google ise büyük bir alternatif sunarak yeni DNS servisi Google Public DNS’yi açmış bulunmakta. Servisi test ettim ve şunu söyleyebilirim ki gerçekten ip adreslerini çok hızlı çözümlüyor. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.