Etiket: bilim

NASA’nın Yeni Robotu: R2

Tarih: 24 Temmuz 2010   Yazar: editor  |  1.258 kez okundu
NASA’nın Yeni Robotu: R2

Bilim dünyasının en göze çarpan yenilikleri arasında olan robotlara bir yenisi daha eklendi. Amerikan Uzay Kuruluşu NASA’nın, Robonot2 ya da R2 olarak isimlendirilen insansı robotu Eylül ayında Uluslararası Uzay İstasyonuna kavuşacak :) R2 Discovery mekiğiyle uzaya gönderilecek ve bir insan gibi iş görecek. Son yılların en işe yarar robotlarından biri olan R2 insanlarla yanyana, alet kaldırıp onlara yardım bile edebilecek. 300 kiloluk bir ağırlığa sahip olan R2 yazı bile yazabiliyor. Devamını Oku »

Ağaç Okuma Sanatı

Tarih: 29 Kasım 2009   Yazar: SO  |  1.328 kez okundu
Ağaç Okuma Sanatı

Nedir bu ağaç okuma sanatı, 10 yıldır doğa ve ağaç fotoğrafları çekiyor ağacı sanatsal öğe olarak kullanıp algıda seçicilik yaratıp farkındalık elde etmeye çalışıyorum.

Doğa ve insan arasındaki ilişkiyi fotoğraflamak ağacı sanatsal öğelikten kurtarıp onları okumanın onlara bakmanın bizi etkileyen bir sanat olduğuna inanıyorum. Bunu kitaplaştırmak için karar aldım, inceleme ve araştırmalarım devam ediyor. Birçok kaynak elde ettim aşağıda da bunla ilgili çok güzel kaynaklarlardan birini göreceksiniz. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.