Etiket: ağaç

Ağaç Deyip Geçmeyin!

Tarih: 24 Ocak 2010   Yazar: SO  |  3.911 kez okundu
Ağaç Deyip Geçmeyin!

Biz insanoğlu solunumu yani havadaki oksijeni akciğerlerimizde bulunan milyonlarca alveol dediğimiz milyonlarca boloncukların üzerindeki kılcal damarlardaki karbondioksitin aldığımız nefes ile yer değiştirerek solunumu tamamlarız, ya ağaçlar bu konuda bizden daha iyi yoksa bizim tükettiğimiz oksijeni karbondioksite çevirdiğmizde onu temizleyip bize veren ağaçlardan başka oksijen sağlayıcısı yok. İsterseniz ağaç’a bir bakalım. Ağaç, tek gövdesi bulunan, beslenmeyi ana ve yan köklerden alan 4-5 m boyundaki odunsu bitkidir. Devamını Oku »

Ağaç Okuma Sanatı

Tarih: 29 Kasım 2009   Yazar: SO  |  1.329 kez okundu
Ağaç Okuma Sanatı

Nedir bu ağaç okuma sanatı, 10 yıldır doğa ve ağaç fotoğrafları çekiyor ağacı sanatsal öğe olarak kullanıp algıda seçicilik yaratıp farkındalık elde etmeye çalışıyorum.

Doğa ve insan arasındaki ilişkiyi fotoğraflamak ağacı sanatsal öğelikten kurtarıp onları okumanın onlara bakmanın bizi etkileyen bir sanat olduğuna inanıyorum. Bunu kitaplaştırmak için karar aldım, inceleme ve araştırmalarım devam ediyor. Birçok kaynak elde ettim aşağıda da bunla ilgili çok güzel kaynaklarlardan birini göreceksiniz. Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.