Fireworks İle Not Kağıdı (Post-it) Yapmak

Tarih: 27 Temmuz 2010   Yazar: Aycan Doğanlar  |  2.674 kez okundu
Fireworks İle Not Kağıdı (Post-it) Yapmak

İnternet’teki Fireworks derslerini incelerken böyle bir dersle karşılaştım. Zaten ne yazsam ne yazsam diye düşünüyordum. Hem kendimi geliştirmiş olurum hem de Google aramalarıma göre bu başlıkta Türkçe bir kaynak yok. Anlatımı dün gece hazırladım. Anlatımımda renk olarak Sorbize.com’a uygun renk tonları seçsem de siz uyumlu olduğunu düşündüğünüz iki renk tonunu kullanabilirsiniz. Bu renkleri seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta renklerin aynı tonda, fakat farklı koyulukta olması. Devamını Oku »

Adobe Fireworks Otomatik Kaydetme Aracı

Tarih: 3 Temmuz 2010   Yazar: Burak Dülgar  |  1.590 kez okundu
Adobe Fireworks Otomatik Kaydetme Aracı

Bazen saatlerce üzerinde uğraştığımız bir çalışmamız, elektrik kesintisi, donma vb diğer nedenlerden dolayı daha hiç kayıt edemeden gidebiliyor. Böyle durumlarda bütün emeğimiz boşa gidiyor ve keşke kaydetseydim diye üzülüyoruz. İşte bugün sizinle paylaşacağım Fireworks AutoBackup adındaki bu küçük ama fazlasıyla kullanışlı program ile çalışmalarınızı otomatik olarak kayıt ettirebiliyorsunuz. AIR tabanlı ve tamamen ücretsiz olan bu programı direk adobe’un sitesinden indirebiliyorsunuz. Devamını Oku »

Fireworks ile Blogger Logosu Tasarlamak

Tarih: 22 Haziran 2010   Yazar: Aycan Doğanlar  |  2.505 kez okundu
Fireworks ile Blogger Logosu Tasarlamak

Bundan bir önceki yazımda 15 adet kurumsal logonun tasarım derslerini sizlerle paylaşmıştım. Bu logo tasarım derslerinin içinde dünyaca ünlü blog altyapısı WordPress’in logosunun da dersi vardı. O var olduğu için Blogger’ın da logo tasarım dersini koymak istedim. Fakat sadece Corel Draw programında yapılan bir videolu anlatım vardı. Bana Photoshop’ta yapılan bir anlatım lazım olduğundan o dersi alamadım. Bu gün de ona merak sarmıştım. Devamını Oku »

Mükemmel Adobe Fireworks Dersleri

Tarih: 9 Haziran 2010   Yazar: Aycan Doğanlar  |  2.925 kez okundu
Mükemmel Adobe Fireworks Dersleri

Fireworks; Adobe’un en çok kullanılan web tasarım programlarından biridir. Web tasarım yapmak başta oolmak üzere çoğu bilgisayar kullanıcısı bu programı farklı amaçlar içinde kullanıyor. Belli bir bölgenin basitçe rengini değiştirmek, sayfa kıvırmak, gif animasyonlar oluşturmak, buttonlar yapmak vb gibi örnekler verilebilir. Ben de Fireworks kullananlar ya da daha yeni tanışacaklar için 10 adet ders içeren bir makale yazayım dedim. İşte birbirinden yararlı Fireworks dersleri; Devamını Oku »

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
  • Webmaster Portalı
  • Url Kısaltma Servisi
  • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
    © Tüm Hakları Saklıdır.
    Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.