Twitter ve Msn Değişiyor.

Tarih: 31 Mart 2010   Yazar: SO  |  1.289 kez okundu
Twitter ve Msn Değişiyor.

Son günlerde üst üste değişiklik haberi aldıktan sonra aslında haber nitelikli yazıları pek yazmaktan hoşnut olmazsam da ki bu tarz işlemleri bilişim haberleri veren sitelere bırakma taraftarı olmuşumdur hep yalnız bu kez yapılan değişikliklerin bir blogcu gözüyle görülmesi ve okunması gerekir diye düşünüyorum nitekim bu yazıyı yazmadan yaklaşık bir saat önce twitter ın ana sayfası değişti ve bu değişiklik aslında daha önceden biliniyordu sadece henüz ülkemizde hizmete girmemişti lakin msn.com değişikliği türkçe hizmet veren sitede henüz faaliyete girmedi neyse sizlere biraz bu değişikliklerden bahsetmek istiyorum nitekim siteleri görünce kendinizde test etme imkanına sahip olacaksınız. ilk önce değişiklik konusunda daha hızlı davranan msn.com dan bahsedelim.

İlk hali tabi henüz türiyede bu değişiklik gerçekleşmemiş belki yarın siz bu yazıyı okurken değişiklik gerçekleşmiş olur.

Mavi renkli bir arkaplan kesin çizgiler oldukça basit duruyordu microsoft gibi bir firmaya göre özellikle yeni sistem ile aşağıda da resminden göreceksiniz ki biraz daha zarif ve sade bir tasarım kullanılmış özellikle her zaman bir numaralı web site rengi olan beyaz oldukça yoğun kullanılmış ve bu sitenin ne anlattığını anlamamıza yeteri kadar fayda sağlıyor. Özellikle şu noktadan bahsetmek istiyoru yahoo ve msn gibi siteler ana sayfalarını bir nevi ajans şeklinde kullanırken google halen minimalist bir yapıyı benimsiyor iyi mi yapıyor kötü mü yapıyor pek bilemeyeceğim ama değişiklik her zaman iyidir.

Msn.com’un yeni görünümü.

Bence bu yeni görünümü oldukça güzel tabi sizde fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

Twitter

Ortaya çıktığı günden beridir iletişim noktasında oldukça büyük bir gelişme yaşandı twitterın eski ana sayfası oldukça şık ancak çok basit ve işlev noktasında kıt duruyordu öyle ki twitter API kullanılarak yapılan twitter uygulama siteleri bile çok daha fonksiyonel duruyordu twitter sahipleri herhalde bunu duyacak ki ana sayfaya biraz canlılık getirmeyi düşünmüşler. Hemen sizlere eski ve yeni görüntülerini sunalım.

Eski görünümü.

Ve twitter’ın şimdiki görünümü çok fazla bir fonksiyon eklenmemiş ama yinede eklemişler ne diyelim artık.

Bu tarz büyük sistemlerin aslında biraz daha kullanıcı ihtiyaçlarını ve onlara daha fazla imkan ve işlev kazandıran tarzda değişiklikler ve eklentiler yapması güzel


  Bu yazı için 3 yorum yapılmış.
 1. Burak Dülgar dedi ki:

  Yeni halleri çok daha kullanışlı ve şık olmuş. Teşekkürler said…

 2. Çağrı Durak dedi ki:

  bence msnin yeni hali hiç güzel olmamış.

 3. saidyavuz dedi ki:

  kesinlikle katılıyorum çağrı microsoft gibi bir firmaya yakışmıyor ama eskisi tam bir rezaletti


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.