Google Earth 6 ile Gelen Yenilikler

Tarih: 30 Kasım 2010   Yazar: admin  |  1.658 kez okundu
Google Earth 6 ile Gelen Yenilikler

Google’ın dünya modelleme programı Google Earth 6 yayınlandı! Yeni versiyon ile Google Earth artık ağaçlarıda 3 boyutlu olarak gösteriyor. Bundan önceki versiyonlarında gökyüzü ve okyanusları modelleyen google earth, 6. versiyonunda 50 bin çeşit ağacı 3 boyutlu olarak gösterebiliyor. Toplam 80 milyon ağacı 3 boyutlu olarak gösterebilen yeni sürüm ile google earth, bize daha gerçekçi bir dünya sunuyor. Ayrıca yeni sürüme google’ın street view programıda dahil edilmiş durumda.

Google Earth 6’ya temel olarak 2 yeni özellik eklenmiş. Bunlardan birincisi 50 bin çeşit 3 boyutlu ağacın eklenmesi, ikincisi ise google’ın street view programının yeni versiyona dahil edilmesi. Bu yeni sürüm ile street view’ı her an kullanabilir ve çevreyi isterseniz 3 boyutlu olarak gezebilirsiniz.

Yeni sürüm Google Earth 6’yı buradaki bağlantıdan hemen bilgisayarınıza indirebilir,  6. sürüm hakkında daha fazla bilgiyi ise google’ın hazırladığı aşağıdaki videolardan edinebilirsiniz.


  Bu yazı için 7 yorum yapılmış.
 1. Aycan Doğanlar dedi ki:

  Eline sağlık :) Gerçekten uçmuşlar :)

 2. Kadir Seven dedi ki:

  teşekkürler.

 3. Yusuf dedi ki:

  wmaraci’nda gördüm sitenizi iyi ki gelmişim

 4. Ahmet Sabri dedi ki:

  Yeni özellikler çok hoşuma gitti. Biraz sonra yeni versiyonu indirip deneyeceğim :)

 5. Mehmet Bahçeci dedi ki:

  Eve gidinci yeni earth’ü kuracağım. Bakıyım o kadar da iyimiymiş :) Bu google yakında beni bile modelleyip piyasaya sürer. Korkulur bu adamlardan…

 6. Novacep dedi ki:

  Çok güzel yenilikler var.

 7. mesut dedi ki:

  bir önceki sürümü yanılmıyorsam inndir den indirmiştim yalnız beğenmemiştim ama bu sürüm mükkemmel. Hergeçen gün yenileniyor yakında mobeseler yerine google earth dan herkes bakacak.


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.