Internet Explorer 9, Eylülde Geliyor!

Webmasterlar’a sorunlarıyla ayrı bir dert olan Internet Explorer CSS3 ve HTML5 desteğiyle, IE 9 olarak geliyor. Internet Explorer 9 eylül ayında Beta olarak indirilmeye hazır hale gelecek. Resmi açıklama Microsoft’un yönetim müdürlerinden olan Kevin Turner tarafından Finansal Analist toplantısında yapıldı. Eylül ayında çıkacak olan beta sürümü genel kullanıma mı açık olacak yoksa sadece geliştiricilere özel mi olacak konusu hakkında henüz kesin bir bilgi yok.

Çoğu sitenin tasarımıyla uyumsuzluk gösterdiği için kullanıcılarının büyük bölümünü kaybeden IE, bu sürümüyle internet tarayıcısı sektöründe yerini sabitlemeyi hedefliyor.

Buradaki yazımızda Internet Explorer hakkındaki detaylı bilgileri vermiştik. Internet Explorer 9’un Windows XP işletim sistemini desteklemeyeceği haberi çoğu kullanıcı için büyük hayal kırıklığı olmuştu ve bu haberi “inşallah fikir değiştirirler” diyerek yazmıştık. Fakat gelin görün ki, Microsoft Windows Xp’den umudunu kesmiş gibi. Windows Vista ve üzeri işletim sistemlerinde çalışacak olan IE 9’un finalinin 2011’in Eylül ayından önce çıkması bekleniyor.

5 Yorum

  1. admin 30 Temmuz 2010
  2. Fırat Göksel 31 Temmuz 2010
  3. saidyavuz 31 Temmuz 2010
  4. okan dere 31 Temmuz 2010
  5. Uğur Aydın 02 Ağustos 2010

Yorum Yaz