En İyi Wiki Uygulamaları

Wikipedia’nın hayatımıza girdiği günden beridir artık bilgilerin ulaşılması ve toplu olarak elde edilmesi oldukça kolay bir hal aldı. Ayrıca micro bloglama siteleri de dahil olmak üzere bu tarz çoklu site açmamıza olanak sağlayan içerik yönetim sistemleri sayesinde insanlar artık kendi bloglarını ve sitelerini oluşturma noktasında uzman olmalarına gerek kalmadı. Şimdi de kişilerin bir nevi kendi ansiklopedilerini oluşturmalarını sağlayan sistemler piyasada kol gezmeye başladı. Bizde sizler için hepsini bir araya getirdik. Öncelikle ne işimize yarayacak demeyin eminin işine yarayan birileri mutlaka vardır. Özellikle bir konu hakkında tanıtım veya bilgi aktarımında bulunmak isteyenler için bulunmaz kaynak ve uygulamalar olabiliyor. Öncelikle şunuda belirteyim bunlar arasında ücretlileride mevcut ücretsizleri de.

1. cctext

Açıkçası oldukça uzun süren bir beta aşaması geçirdi ama oldukça basit ve kullanışlı bir sistemi mevcut. Günümüz bloglarını andırıyor. Mesaj panoso gibi interaktif özelliklere sahip fakat ücretli ama oldukça düşük bir fiyatı var. Tabi sadece üç kişiyle hizmet vermek istemiyor iseniz.

2. BrainKeeper

Oldukça başarılı bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Özellikle demo aldığınızda da göreceksiniz zaten. Tek bir kusuru var ücretli olması ve fiyatıda bi deneyeyim nasılmışıdan biraz fazla gibi.

3. intoid

Ücretsiz, basit kuruluma sahip ve sade. Başka ne isteyebilirizki en azından bi denemek için.

4. Springnote

Springnote’da ücretsiz bir wiki uygulamasıdır. Oldukça güzel bir yapısı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca baya bir şık. Hemen kendi grubunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

2 Yorum

  1. eyup21 30 Nisan 2010
  2. saidyavuz 01 Mayıs 2010

Yorum Yaz