Live Messenger Wave 4 Beta Çıktı!

Tarih: 30 Mart 2010   Yazar: editor  |  2.135 kez okundu
Live Messenger Wave 4 Beta Çıktı!

Daha önceki yazımda Live Messenger Wave 4’ün ilk görüntülerinden bahsetmiştim. Bu gün ise Wave 4 beta sürümü ile indirilmeye hazır hale getirildi. Diğer yazıda elimizde sadece bir görüntü vardı ve tam nerede ne olduğunu çıkartamamıştık. Ancak bu sefer yeni sürümü çoğu açıdan inceleyebileceğimiz için daha ayrıntılı bir yazı olacak. Bu sürümde en çok ağırlık verilen özellik insanların yaşadıklarını anında yazma hevesi nedeniyle sosyal ağlar olmuştur.

İlk olarak bir görüntü üzerinden gidelim;

İlk olarak yükleme seçenekleri penceresine bakalım. Eski sürümü hatırlarsak, yükleme seçeneklerinin özellikleri küçük oranda da olsa artırılmış.

Bu resimde Wave 4 biçim olarak eski sürüme çok benzese de ufak tefek ama kayda değer değişiklikler var. İlk olarak, sosyal ağların popülerleşmesi ve anında haberleşme sisteminin oldukça yaygınlaşması nedeniyle eski sürümdeki görünen ad ve anlık ileti alanları, anında paylaşma özelliğini temsilen konuşma balonuyla değiştirilmiş. Burada paylaştıklarınız diğer sosyal ağlardaki gibi anında herkesin durumunuzu görebiliyor.

Yeni sürümde resim ve dosya gönderme özelliği alt tarafa alınmış. Bir resmi albüm şeklinde veya anında internetten arayarak gönderebiliyorsunuz.

Alıştığımız eski MSN ifadelerileri yerini yepyeni ifadeler alıyor. Kaç yıldır alışmıştık, diğerlerini unuttururlar mı bilmem :)

Başlıklar eski sürüme göre yükseklik olarak küçültülmüş., genişlik olarak genişletilmiş. Renklerde hiç oynama yapılmamış.

Photo Gallery ile birlikte yüklenen Movie Maker ile dakikalar içinde resimlerinizden filmler yapıp paylaşabilirsiniz.

Wave 4’ün fotoğraflarınızı düzenli şekilde barındırma işlevini gören özelliği ise Photo Gallery.
Son olarak yeni sürümde anında Facebook’a bağlanma özelliği yer alıyor. Facebook tuşu ile yeni bir pencerede girişinizi yapabiliyorsunuz, özel mesaj gönderebiliyorsunuz, fotoğraflara bakabiliyorsunuz. Messenger iletilerinizi Facebook’ta yayınlayabiliyorsunuz.

Sosyal ağların Msn’de yer alması konusu uzun zaman gündemde kalacak gibi geliyor. Msn’de sadelik istiyorum diyen var, daha çok işlev istiyorum diyen de var. Beğenenlere ne mutlu :)


  Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
  İlk yorumu siz yazmak istermisiniz?

Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.