Google Chrome 5 Yayınlandı!

Tarih: 29 Mayıs 2010   Yazar: admin  |  1.220 kez okundu
Google Chrome 5 Yayınlandı!

Google’ın popüler web tarayıcısı Chrome’un yeni sürümü Chrome 5 yayınlandı! Yeni Chrome eski sürümlerine göre çok daha stabil ve hızlı çalışıyor. Yeni Chrome’un javascript motoru oldukça geliştirilmiş ve eski sürümlerine göre daha hızlı çalışıyor. Ayrıca yine tasarımda birkaç değişikliğe gidilmiş ve birçok yeni özellik eklenmiş. Fakat ne yazıkki Chrome’un üzerine entegre olarak gelmesi beklenen flash yeni sürüme yetiştirilememiş.

Bundan birkaç hafta önce Google ve Adobe’un yaptığı bir anlaşmaya göre Flash Chrome’un üzerine entegre olarak gelecekti. Fakat Google Chrome’a bu özelliği eklemek için Flash’ın 10.1 versiyonun çıkmasını beklendiğini açıkladı ve yeni Chrome 5’e bu özelliği eklemedi.

Yeni Google Chrome 5 önceki sürümlere göre sistemi daha az yoruyor ve yüzde 35 daha hızlı çalışıyor. Bu özelliği ile Google Chrome hala dünyanın en hızlı tarayıcısı ünvanını taşıyor.

Google Chrome’un son sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki video’dan Chrome 5’in yeni özelliklerini izleyebilirsiniz.


  Bu yazı için 1 yorum yapılmış.
 1. Crazyvelet dedi ki:

  Normalde firefox kullanıyorum ama Chrome’da hızıyla beni şaşırtıyor doğrusu :)


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.