Birleştirilmiş Sosyal Ağ

Birleştirilmiş Sosyal Ağ

Dünyada kullanılan birçok sosyal ağ var. Facebook, Twitter, Google Plus bunlardan en çok kullanılanlar. Daha da sayabiliriz ama en çok kullanılanları saymak bize yeterli oalcaktır. Saydığım sosyal ağ sitelerini bir düşünün. Yapılarını, çalışma şekillerini, ara yüzlerini… İşte hepsinin birleşimi bir sosyal ağ çıkıyor. Hepsinden bir parça benzerliği içinde taşıyor. Adı da Pheed.

Pheed ünlüleri temel alan bir sosyal ağ olacak. Pheed’in kurucusu İnstagram’ın çok basit olduğunu düşünüyor. Pheed’in de yapı bakımından İnstagram’a benzediğini ama İnstagram’dan daha çok şeyi kullanıcılarına sunacağını belirtti. Örneğin Pheed’de diğer kullancıların içeiklerini beğenebiliyor, beğenmeyebiliyor, yer imlerinize ekleyebiliyorsunuz. Örneğin Twitter’da her türlü şeye yorum yapamazken Pheed’de her türlü şeye yorum yapmanız mümkün. Kurucusu tarafından bu tip şeylere izin verilmiş.

Pheed’in çeşitli amaçları var. Ben size ilk amcından bahsedeyim. İlk amacı ünlü kişiler tarafından kullanılmak. Kullananların da Pheed2e üye olmasını sağlamak. Durum böyle olunca ünlü kişiler diğer kullancılara bir şeyler sunabiliyorlar. Örneğin ünlülerin yaptıkları paylaşımları diğer insanlar da Pheed’i kullandıkları sürece görebilecekler.

Pheed şu an yolun başında. Zaman her şeyi gösterecek. Pheed sosyal ağ pazarında ayakta kalabilecek mi? Bunu zamanla göreceğiz.

Yorum Yaz