LG Electronics KM900 Arena

Tarih: 28 Kasım 2009   Yazar: admin  |  1.635 kez okundu
LG Electronics KM900 Arena

Bir teknoloji ve tasarım lideri olan LG Electronics, İspanya’da gerçekleşen 2009 GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde bu yıl için geliştirdiği en yeni telefonu LG KM900 Arena’yı görücüye çıkardı. LG’nin yeni gözdesi LG KM900 Arena hem çoklu dokunmatik (multi-touch) girişe imkan tanıyacak hem de atanmış grafik işlemciye sahip olacak. Firmanın web sitesinde ortaya çıkan bu yeni gelişmelerle LG Arena daha da güçlendi.

Çoklu dokunmayla uygulama yönetimi daha kullanıcı dostu olacak (örn. resim galerisindeyken iki parmakla resmi büyütebilmek).  Telefondaki kullanıcı arayüzünün Flash tabanlı olması animasyonların eksik edilmeyeceğinin habercisi.

Atanmış grafik işlemci gücü çok daha hızlı bir kullanıcı arayüzü anlamına geliyor. 256K renkli, 3 inç WVGA (480 x 800 piksel) bir ekran için bunun artısı fazla olacaktır. Telefon yerleşik hafızası 8GB gibi geniş bir saklama alanı sunarken microSD kart kullanımının mümkün olması genişlemeye imkan tanıyor. Kullanılabilecek en yüksek kartın kapasitesi 16GB olacak.

Telefon hakkında LG’nin paylaştığı ilginç bir bilgi, geliştirme sürecinin 100 çalışma yılından (yaklaşık 1 milyon saat çalışma süresi) daha az sürmediğini belirtmesi. Büyük bir iddia olmakla birlikte nihai sonucun telefonun piyasaya çıkışında görüleceği bir gerçek. Kaba bir hesapla; eğer LG bu modelini 2 yılda geliştirdiyse ve 300 çalışan yılın 365 günü de işe gittilerse, çalışan başına 2 yıl boyunca günde 4 saatlik bir çalışmanın ürünü olarak KM900 Arena ortaya çıktı.

LG KM900 Arena’nın diğer bileşenlerine değinirsek; Otomatik odaklamalı 5 megapiksel ve yüksek çözünürlükte video kaydı yapabilen kamera, görüntülü görüşmeler için ikinci kamera, HSDPA, Wi-Fi 802.11b/g, dahili GPS, FM Radyo ve çevresel stereo ses sağlayan Dolby Mobile telefona dahil olan özelliklerden. Li-Ion 1000mAh pilin sağladığı bekleme süresi 300 saat, konuşma süresi ise 3 saat 50 dakika.

LG.KM900.Arena.2


  Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
  İlk yorumu siz yazmak istermisiniz?

Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.