Google Reklamları

Google Reklamları

Google’ın günümüz dünyasında ne kadar büyük yer edindiğini, artık sadece sanal ortamda değil günlük hayatımızın her alanında en ciddi şekilde yer aldığını ve belki de işlerimizi kolaylaştırdığını söylememiz mümkün olabilir. Bu sadece işlerimizi kolaylaştırması ile ilgili değil; zira bir çok web sitesi Google sayesinde kazanç elde edebiliyor. Bunun adı ise Google reklamları.

Google reklamları ile sadece web uzmanları değil, genç webmaster adayları da kazanç elde ederek kendi masraflarını çıkarabiliyor. Ancak belirtmekte fayda var, bu işi uzmanca yapanların tek işi olabiliyor. Çünkü sanal reklamlar artık çok ciddi kazanç potansiyeli taşıyan bir sektör halini aldı. Bilmeyenler için belirtelim, bu reklamlar Google’ın kendi servisleri veya kendi ürünleri için verdiği reklamlar değil. Üçüncü tarafların Google aracılığı ile yayımladığı reklamlardan oluşuyor.

Ülkemizde bu sektöre duyulan ilgi gitiikçe artmakla beraber web dünyasına ilk giriş yapanların tek seçeneği olabiliyor. Bazen bu konuda ciddi sorunlar yaşansa da şirket bu konuda hassas davranmakta ve dolandırıcılara kesinlikle göz açtırmamakta kararlı gibi görünüyor ki bir çok reklam yayımcısının hesapları pasif hale getiriliyor. Özellikle bu konuda şirketin uyguladığı prosedürü mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Tıklanma üzerine verilen ücret kullanıcının hesabında birikerek belli bir seviyeye ulaştığında ödeme yapılıyor. Ancak o seviyeye yaklaşmış olmanız paranızı alacağınız garantisi vermez. Çünkü hileye başvurmuş iseniz Google bunu anlar ve belli bir süre sonra ödeme alamayacağınıza dair size bilgi verir, hesabınızı da iptal etmeyi de unutmaz. Siz de bu işe girmeyi düşünüyor iseniz kurallara uymanızı ve ilgi uyandıracak projelere imza atmanızı öneririz.
Google şu an dünyanın en büyük şirketlerinden biri olmakla beraber devasa bilgi arşivi olan bir kütüphane. Bununla ilgili bir çok belgesel çekildi ve yayımlandı. İzlemenizi tavsiye ederiz.

2 Yorum

  1. Hakan Demirdelen 20 Haziran 2013
  2. nedir kimdir 24 Haziran 2013

Yorum Yaz