10 Adet Popüler Tarayıcı Oyunu

Tarih: 28 Nisan 2010   Yazar: SO  |  8.056 kez okundu
10 Adet Popüler Tarayıcı Oyunu

İnternet alt yapısının oldukça hızlı gelişmesi ile birlikte gelen oldukça yararlı özellikler var. Bunlar arasında grafiksel işlemlerin oldukça rahat yapılması ve tarayıcılarda oynatılması oyun endüstrüsünü de kendine doğru çekmeyi başarmıştır. Daha önce secondlife gibi sanal dünyalara şimdi de oyun piyasası el koymaya başlıyor ki bunda da bence hiç te haksız değiller.Çünkü internet kullanıcılarının her geçen gün daha da arttığı ve mobilleşme isteğinin çoğaldığı bu günlerde oyun yapım şirketleri de oyunlarını mobilleştirmeye başladılar. Bizde sizler için başarılı bulduğumuz 10 adet tarayıcı oyununu araştırdık.

Eğer sizinde bildiğiniz bu tarz oyunlar var ise yazarsanız sevinirim. Yalnız oyunları belirtmeden önce bilmelisiniz ki bu tarz oyunların oynanabilmesi ve kullanılabilmesi için internet hızınızın yüksek ve bilgisayarınızın performansının üst düzeyde olması gerekmektedir sıradan işlemcili ve grafik yazılımlı bilgisayarlar bu tarz oyunları kaldıma olanağı çok düşük.

Quake Live

Orjinal oyununa oldukça benzer bir yapısı var. Oyun henüz beta aşamasında ama oldukça hızlı ve çok oyunculu desteği ilede gayet başarılı.

Gereksinimler: IE 7 veya üstü, Firefox 2.0 veya daha yüksek (Safari’de sorunları olmayan) oynanır

RuneScape

Java özellikleri ile olsun 3 boyutlu görünümler olsun oldukça başarılı ve etkileyici bir oyun gerçekten tavsiye ederim.

Gereksinimler: Java

Fallen Empire: Legions

Oldukça tuhaf bir oyun özelliği var sürekli oraya buraya ateş etmeniz gerekiyor 32 oyuncu aynı anda oyunu oynayabiliyor.

Gereksinimleri: IE6 +, Firefox veya Safari

Power Soccer

3 boyutlu olarak mücadele etmenizi sağlayan bir oyundur en güzel tarafı binlerce oyuncunun olması ve diğer liglerde mücadele edebilme.

Gereksinimleri: Flash 9,0 +, Tarayıcı Java 1.1

ORANGEfps

3 boyutlu olarak oynanabilen hem çok oyunculu hemde tek başınıza oynayabileceğiniz bir oyun sanırım sadece windows üzerinden çalışıyor.

Gereksinimleri: Windows XP, Vista ya da 7

Earth Eternal

Oldukça tuhaf bir oyun 20 den fazla karakter seçebiliyorsunuz oyunu oynamadığım için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum oynayan olursa yazar umarım.

Phosphor

İkinci beta aşamasında bir çeşit savaş oyunudur oldukça eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Çoklu olarak oynayabilirsiniz.

Gereksinimleri: Adobe Shockwave 11.5.1

Battlefield Heroes

Oldukça başarılı bir çeşit savaş oyunu grafikler üst düzeyde ve normal bilgisayar üzerinden oynanan oyunlara yakın tarz da özelliklere sahip işin için de EA olunca genelde öyle oluyor.

Gereksinimleri: Windows XP veya Vista

Gilfor’s Tales

Bir çeşit fantezi oyunu 2D ve 3D grafikler le oynanıyor oyuncuların araştırması ve öğrenecekleri çok şeyler ve yeni özellikler kendi ekibinizi kurabilir değişik yaratıklar ile karşılaşabilirsiniz.

Gereksinimleri: Flash 9

Imperion

Oyun 2137 yılındaki bir mücadeleyi anlatıyor daha doğrusu o zamanı oynuyorsunuz. Grafikler üst düzeyde fakat her nekadar geleceği anlatsada kullanılan teknoloji bu günü andırıyor.


  Bu yazı için 2 yorum yapılmış.
 1. crazyvelet dedi ki:

  Quake Live çok iyiymiş yaa :)

 2. Faruk ÜNDAR dedi ki:

  Web Tabanlı Oyunları Hiçbir Zaman Sevmedim & Sevmiyiceğim :=


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.