Logitech Z10 2.0 Hoparlör Sistemi

Tarih: 27 Kasım 2009   Yazar: admin  |  1.205 kez okundu
Logitech Z10 2.0 Hoparlör Sistemi

Logitech Z10 ile bilgisayarınızda o an çalan müzik parçasının ID3 TAG, kalan süre ve uzunluk gibi bilgilerini görüntüleyen bir LCD ekrana ve çoklu ortam yürütücüyü kontrol edebilen tuşlara sahip olacaksınız. 24,6 x 11,43 x 11,9 cm boyutları bulunan ve her birinde 1 adet 2,54 cm tweeter, 1 adet 7,62 cm woofer bulunan 2 adet hoparlörden oluşan setin, ekranı ve kontrol takımı sağ hoparlörün üzerine konumlandırılmış.

Üzerindeki ekranın ve kontrol tuşlarının çalışabilmesi için bilgisayara USB üzerinden bağlanmak zorunda olan Z-10, sesi standart 3.5 mm stereo ses çıkışı üzerinden alıyor. Yani ürün yerleşik bir USB ses kartına sahip değil, USB bağlantısı ekranın ve kontrol tuşlarının çalışabilmesi için gerekiyor.

Beraberinde gelen CD’den gerekli sürücüler kurulduktan sonra iTunes, Windows Media Player, Winamp ve Musicmatch yazılımlarıyla uyumlu şekilde çalışan hoparlör seti, bu yazılımlar aracılığıyla dinlenen müzik parçalarının bilgilerini görüntülerken üzerindeki kontrol tuşları yardımıyla yazılımların; bir sonraki şarkıya geçme, durdurma, duraklatma, ses açma, ses kısma, sesi kapatma gibi fonksiyonlarını yönetebiliyor.

Her biri toplamda 60W RMS ses çıkış gücü bulunan ses sisteminin, Amerika satış fiyatı yaklaşık olarak 150 dolar. Sahip olduğu ekranı ve fonksiyon tuşları sayesinde müzik dinlerken monitörünüzü kapatsanız dahi sistem üzerinde kontrol sağlayabilmenize olanak veren set, HTPC’lerle kullanıma oldukça uygun. Zira oturma odanızda sadece müzik dinlemek istediğinizde TV’yi kapatıp Z-10 üzerinden kontrole devam edebilirsiniz. Ürünün tek eksisi uzaktan kumandaya sahip olmaması gibi görünüyor.

Logitech.Z10.2

Logitech.Z10.3

Logitech.Z10.4


  Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
  İlk yorumu siz yazmak istermisiniz?

Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.