12 Adet BuddyPress Teması ve Kullanma Yöntemleri

12 Adet BuddyPress Teması ve Kullanma Yöntemleri

BuddyPress wordpress gibi açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemi. Ancak bu sistemin yönettiği siteler genelde sosyal yönden daha fazla aktivite sunmayı amaçlayan kişilere hitap ediyor. İlk çıktığında artık herkesin bir facebook’u olacak diye açılmıştı ancak zamanla sistem beklediği gibi facebooktan değilde diğer benzer tarzda hizmet veren sistemlerden en büyük darbeyi yedi. Özellikle insanların hala forum sistemini bırakmamaları buddypress’in yaygınlaşması karşısında en büyük engel olarak teşkil ediyor. Tabi buddypress geliştiricileri her geçen gün çok daha fazla özellik katmaya ve çağa ayak uydurmasını ve beklenen tarzda bir innovasyon ürünü ile piyasaya hakim olacağı günü sabırla bekliyor. Açıkçası bu noktadan bende ümitliyim. Her an patlamaya hazır bir bomba gibi buddypress. O yüzden sizlere o günlere karşı hazırlıklı ve bazı gelişimlere geç kalmak istemiyor iseniz diye size derleme buddypress temaları ve video dersleri araştırdım. Video dersler ingilizce ama oldukça faydalı. En azından bir fikir edinmenizi sağlar.

Şimdi ilk yapmamız gereken buddypress kurulumunu hatasız bir şekilde gerçekleştirmek. Bunun için ihtiyaç duyabileceğiniz belgeler aşağıdaki gibidir. özellikle Andy peatling’in hazırladığı paket sürümü size önereceğim. Bu pakette neler var dilerseniz tek tek bakalım sonra da indirelim.

BuddyPress Yükleme Paketi

BuddyPress yükleme paketi aşağıdaki eklentileri ve bileşenleri içerir:
Genişletilmiş Profilleri: Site üyelerinize özel profiller oluşturmanızı sağlar.
Özel Mesaj: BuddyPress dahili site e-posta gibi mesajlaşma şeklinde özel çalışır. Üyeler Arkadaş Doğum, mesaj, kişi gibi ileriye doğru olarak yanıt alınan mesajları listeleyebilirsiniz.
Arkadaşlar: Üyelerin birbirini arkadaş olarak eklemesini sağlar
Gruplar: Buddypress üyelerinin bir araya gelip grup oluşturmasını sağlar.
Aktivite Streams: Sitede yapılan aktivitelerin takip edilmesini sağlar.
Blog İzleme: Birden çok blog oluşturulmasını sağlar.
Forumlar: Kendi bbPress forum yönetmenize olanak sağlar. Grup üyeleri mesaj gönderebilir ve konuları tüm grup sayfası içinden yanıtlayabilirler.

BuddyPress Dowloads, Demolar ve Belgeler

BuddyPress Eklentiler

Budy press in bize sunduğu eklenti sayısı wordpress in ki kadar çok değil ama yeterli düzeyde buyrun bu adresten eklenti sayfasına gidebilirsiniz.

BuddyPress için Giriş Videoları

Youtubed

Kolay Budy Press Yüklemesi

Budy press için hazırlanan bu kolay yükleme yöntemi yukarıdaki videodan izlyebilir dilerseniz bu adresten siteye ulaşabilir makaleyi okuyabilirsiniz. WordPress MU kurmasını bilmeyenler ise buradan süper kurulum yönteminden gerekli makaleyi okuyabilirler

WordPress MU ve budy press kurulumları ile ilgili aşağıdaki iki makaleyi de okuyabilirsiniz oldukça faydalı olacağını düşünüyoru.

Integrating WPMu, BuddyPress, and bbPress »
Social Networking with BuddyPress »

Bir sosyal ağ oluşturma: BuddyPress yükleme

BuddyPress Temalar.

Cosmic Buddy

Ines

BP Nicey

Spyker

Solitude

Detox

DarkPress Theme

Bleeding Theme

New Yorker

Facebuddy

Shouty Theme

6 Yorum

  1. Mehmet Günay 29 Nisan 2010
  2. saidyavuz 29 Nisan 2010
  3. can doğan 27 Nisan 2011
  4. WordPress Türkiye 07 Temmuz 2011
  5. Caner K 17 Mayıs 2013
  6. evden eve nakliyat 27 Mayıs 2016

Yorum Yaz