Beklenen Apple iPad çıktı!

Tarih: 27 Ocak 2010   Yazar: SO  |  1.463 kez okundu
Beklenen Apple iPad çıktı!

Uzun zamandır ha çıktı ha çıkacak derken adeta bir yılan hikayesine dönen Apple’ın gizemli cihazı iPad bugün açıklandı. Aslında sabah saatlerinde açıklanması bekleniyordu ancak akşama doğru açıklandı. Bu cihazın haberini Türkiyede ilk ben yapmak istiyordum çünkü bu haberi bir Apple manyağı olarak bildiğim arkadaşım chris spooner bana face’den mesajla yolladı fakat o sıralar biraz meşgul olduğum için yazamadım. Neyse lafı çok fazla uzatmadan bu fırından yeni çıkmış cihazın özelliklerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle yeni tablet bilgisayarın tanıtım sitesinin adresini vermek istiyorum buradan bakabilirsiniz daha detaylı bilgiler bulabilmeniz adına. Öncelikle belirlenen fiyatı $499 dolar.

Özellikler

9.7 inç lik arkadan aydınlatmalı İPS ekrana sahip söyleiklerine göre MUlti-Touch son derece hassas bir dokunmatik sistemsel özellikleri bakımından depolama olarak 16, 32, 64 ve olmak üzeri standart depolamaya sahip farklı seçenekler sunulmuş bilinen bütün kablosuz iletişimlerin mevcut olduğunu söyleyebilirim bunlar arasında 3G de mevcut yalnız ben apple ın çıkaracağı tabletin şu sıralar çok konuşulan 4G özelliği ile çıkmasını bekliyordum çünkü bu şekilde çıkması taleplerin artmasına büyük katkı sağlayabilirdi.

140 bin civarında uygulama seçeneğine sahip oması bekleniyor ki bu uygulamları optimize eden SDk daha önce iphon içinde uygulamları optimize etmişti.

Öncelikle yeni tablet bilgisayarın içeriğine neler olacak en baştan söyliyelim safari var klasik web tarayıcısının bütün özelliklerine sahip yazılarıda oldukça okunabilirmiş.

Sayfada gezinmek için Flicking özelliği yani parmağınızı ekran üstünde yukarı aşağı kaydırarak gezebilirsiniz.

E-Posta Özelliği

Posta hesaplarımızı veya postalarımızı görüntüleme seçenekleri de iPad ın özelliklerine göre oldukça iyi düşünülmüş hemen altta göreceğiniz gibi bir klavye yardımı ile postalarınızı gönderebilirsiniz yalnız bunun için ekranın ikiye bölünmesi gerekiyor.

Son olarakta İPad te bütün multimedya işlemleriniz halladebilirsiniz örenğin fotograflarınız görüntüleyebilir video izleyebilir Appstoreden uygulamalar alabilirsiniz yani klasik bir bilgisayarda bulunan bütün özelliklerin aynısını burada da bulabilirsiniz. Özellikler için geniş detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Şimdi sizleri bir kaç resimle başbaşa bırakmak istiyorum.


  Bu yazı için 1 yorum yapılmış.
 1. Fırat Göksel dedi ki:

  Ovvv müthiş alet cidden.. Ama pahalı yav. Yurt dışında 499 dolarsa türkiyede kim bilir KDV ile nekadar olur :S


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.