Google’ın PacMan’ini Çok Mu Sevdiniz?

21 Mayıs Cuma Günü PacMan 30. yıl dönümünü kutlamıştı. Google’da bu özel günü unutmayıp logo’sunu değiştirmiş ve logosunun yerine PacMan oyununu yerleştirmişti. Google’ın bu yaratıcı logosu (oyunu) bir çok kişi tarafından çok beğenilmiş ve oynanmıştı. Google tekrar eski logo’suna geri döndü ancak yine ben dahiş bir çok kişi bu oyunu oynamak, bilgisayarına indirmek ve hatta kendi web sitesine yerleştirmek istiyor. İşte bende bu yazımda size bunları nasıl yaparız ondan bahsedeceğim.

Google’da bu yaratıcı logo’sunun bir çok kişi tarafından ilgiyle karşılandığının farkına varmış ki oyunu tekrar oynamak isteyenler için yayını  www.google.com/pacman adresinden devam ettirmeye karar vermiş. Açıkçası anasayfasının bir süre daha bu şekilde kalmasını isteyenler için güzel bir düşünce olmuş.

Şimdi bu eğlenceli oyunu nereden indirebiliriz ona geçelim. Şuan github.com adlı web sitesinde oyunun kaynak kodları yayınlanmakta. Tek yapmanız gereken şey github.com/macek/google_pacman adresine girip üst kısımda duran “Download Source” düğmesine tıklayarak kaynak kodları indirmeniz. Daha sonra oyunu ister web sitenize yerleştirerek, isterseniz çevrimdışı modda tarayıcınız ile çalıştırarak oynayabilirsiniz.

Yorum Yaz