Google Chrome 4 Çıktı ve İndirilmeye Hazır!

Tarih: 26 Ocak 2010   Yazar: admin  |  1.505 kez okundu
Google Chrome 4 Çıktı ve İndirilmeye Hazır!

Google Chrome 4’ün final sürümü resmi olarak çıktı ve indirilmeye sunuldu. Bu sürüm ile birlikte Chrome resmi olarak eklenti desteğine kavuşmuş oldu. Aslında uzantı desteğine kavuşmuş oldu desek daha doğru olur. Çünkü Google bu yeni özelliği için eklenti ismini değil, uzantı ismini kullanmayı seçmiş. Peki yeni versiyon 4 ile Google Chrome, daha başka hangi özelliklere kavuştu? Hepsini bu yazımda ele aldım.

Sürümün en önemli özelliği yazının başındada belirttiğim gibi “eklenti” yani “uzantı” özelliği oldu. Google Chrome uzantılarına şuradaki adresten ulaşabilirsiniz. Yüklü eklentilerinizi görmek içinde Chrome’un İngiliz Anahtarı simgesine tıklayıp Uzantılar sekmesine girmeniz yeterli olacaktır. Yine bu kısımda yer alan bağlantı ile uzantıların bulunduğu sayfaya ulaşma şansınızda var.

Chrome’a eklenen ikinci en önemli özellik ise  yer imi senkronizasyonunun yapılmış olması. Bu özellik sayesinde farklı bilgisayarlarda Google Chrome’u kullananlar her iki bilgisayardada yer imlelerini ayrı ayrı kaydetmek zorunda kalmayacaklar. Ayrıca yeni Chrome artık HTML 5 desteğinede sahip.

Google Chrome’un yeni sürümünü indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz;

Google Chrome 4 İndir


  Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
  İlk yorumu siz yazmak istermisiniz?

Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.