Yeni Nesil Atom İşlemci: N450

Tarih: 25 Aralık 2009   Yazar: SO  |  2.309 kez okundu
Yeni Nesil Atom İşlemci: N450

Intel  bugünlerde yeni nesil bir atom  işlemci kurma peşinde. Intel’in yeni nesil atom işlemcileri 2010 yılında piyasaya sürülecek. Herkesin merak ettiği konu ise ne tür özellikler taşıyacak olması. Daha önce Intel Atom işlemci ailesinden olan N270 ve N280 modelleri çok fazla kullanıldı. Yeni nesil işlemci olan N450 is 2010 yılının başlarında çıkacağı bilgisi verildi. Netbook kullanıcılarının 2010 yılındaki ilk tercih ettiği atom işlemci  N450 olması bekleniyor.

N450′ de bir alt modeli N280’de olduğu gibi 1.66 Ghz çalışma performansına sahip.  Peki en önemli özellik bu atom işlemcinin neresinde?  Aslında gerçek yenilik Atom işlemcinin mimarisinde saklı. Yeni atom işlemci daha minik boyutlarda ve daha az enerji harcıyor. Ayrıca performans bakımından da sınıfında lider konumunda. Kesin olarak netbooklara katkısı ise;  çok daha ince olması ve netbook’un çok daha sessiz çalışmasını sağlamak.


  Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
  İlk yorumu siz yazmak istermisiniz?

Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.