Kıyamet Günü Yorumları!

Tarih: 24 Aralık 2009   Yazar: SO  |  2.790 kez okundu
Kıyamet Günü Yorumları!

Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde 2012 adlı filmin kendi adını tarihe altın harflerle yazdırmasıyla beraber bazı dedikodularla da Türkiye ve Dünya basınında geniş yer buldu. Daha öncede 2012 Doomsday adlı film yazılmış ve  halkın yorumuna sunulmuştu. Açıkçası herkeste bu gerçekmi diye korkmaya başlamıştı. Mayaların kendi  dilleriyle  bu bir yok oluş değil tersine sadece bir zamanın bitip bir başka zamanın başlangıcı olarak nitelendirilmiş.

Fakat 2012 filmiyle beraber günümüzde halen çeşitli yorumlar yapılmakta. Bu yorumları duymuyoruz! görmüyoruz! diyemeyiz hatta ve hatta kendimizede bir dönüp sorarsak hala içimizde bir acaba’ları bulabileceğimizden eminim. Aslına bakarsanız bende bu yazıyı yazarken ne düşündüğümden emin olmamakla beraber korktuğumu da söyleyebilirim. Neyse konumuza dönmek gerekise, 2012 filminden sonra hala bu yorumlar yapılmakta, fakat bu tür filmler ve ya yorumların yerini artık daha yeni haberler alıyor.

Kehanetçi Baba Varna:
Geçtiğimiz günlerde sayfalarda dolaşırken baba varna isimli bir kehanetçinin kehanetlerini okudum ve bana ilginç geldiği için yazıma bunuda aktarmak istedim. Barrack Obama’nın ABD başkanı olabileceğini daha önceden bilmiş bir kahin olarak geçtiğimiz günlerde tarihe geçti.  Fakat aynı kehanette Obama’nın ABD ‘nin çöküşüne neden olabileceğinden bahsediyor. Ayrıca 2010’dan itibarende değişik felaket kehanetlerini sıralamış, bu kehanetlere örnek olarak ABD’nin  yüksek teknolojili bir sistemi müslümanlara karşı kullanması (Ani Donma) , 3. Dünya Savaşı’nın çıkma ihtimalinden tutunda marsa yeni özerk bir koloni kurulacağına kadar çeşitli kehanetleri sıralamış. Baba Varne ayrıca devrin sonunun yani dünyanın sonunun 3327 yılında geleceğini düşünüyor. Peki diyeceksiniz ki Obama’nın başkan olmasını bende tahmin ediyordum. Bunun içinde ayrıca açıklama olarak kahin Baba Varna 1984 yılında 84 yaşındayken ölmüş.Tabii ki de Varna’dan sonrada çeşitli söylentiler yayıldı.

Kuran-ı Kerim’deki Gizemli Haberler:
Dünyada bu çeşit söylemler devam ederken Türkiye’de boş durmadı. Türk halkı da araştırmaya koyuldu tabiki. Bazı müslümanlar Kuran-ı Kerimde yazıldığı üzere Dünyanın sonuna doğru bütün herkesin dinlerinin islamiyet olacağını işaret ederek biraz da olsun türklerin içlerini rahatlattı. Aslına bakarsanız bende inanmaya başladım açıkçası , nedendir bilmem ama sanırım müslüman olduğumdan kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca dünyanın sonunuda biz belirleyemediğimiz için açıkçası daha erkenden konuşmakta olmaz. Bugünkü yazımda bu tür haberlere değinmek istedim. Bilmiyorum belki de canınızı sıkmış olabilirim ama sadece günümüzdeki kıyamet günü hakkındaki söylentilerden bahsetmek istedim.

Şimdi de size 2012 filminin fragmanını aşağıda vermek istiyorum. Herkese iyi seyirler olması dileğiyle…


  Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
  İlk yorumu siz yazmak istermisiniz?

Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.