C#’a Başlangıç Kitabı (PDF Dosyası)

Tarih: 23 Aralık 2009   Yazar: admin  |  6.356 kez okundu
C#’a Başlangıç Kitabı (PDF Dosyası)

Memik Yanık tarafından gayet kolay bir anlatım diliyle hazırlanan bu PDF formatındaki e-kitap ile C# diline giriş yapabilirsiniz. Kitabın en dikkat çekici özelliği ise her seviyedeki kişiye hitap etmesi.

Kitap daha çok C# yeni başlayanlar veya henüz yolun başında olanlara hitap ediyor. Memik Yanık bu kitabı kendi kişisel web sitesinde yazdığı makaleleri bir araya getirip, toparlayarak hazırlamış. C# başlamak isteyenler için yararlı bir kaynak olacağını düşündüğüm bu kitabı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

İndir: CSharp.E-Kitap.Memik_.Yanik_.zip
Dosya Şifresi: www.sorbize.com

C#’a Baslangıç Kitabı Önsöz ::

Son yazdığım C# kitabımda baslangıç düzeyi konuların ağırlığını azaltmayı tercih ettiğim için C# konusunda henüz yolun basında olanlar zorluk çekmesin diye birkaç makale hazırlayıp kisisel sitemde yayınladım. Sonra bu makaleleri elden geçirip e-book haline getirdim. E-book’larda sayfa sınırlaması olmadığı için metni az sayfaya sığdırma gibi bir kaygım olmadı. Baska bir deyisle bu e-book’u, yakın zamanda çıkan C# 3.0 kitabıma yardımcı veya hazırlayıcı bir kitap olarak değerlendirmek mümkündür. Bu e-book’u inceleyenlerin fark edeceklerini sandığım bir diğer konu ise C# gibi bir programlama dilinin nasıl kolay anlatıldığını görmeleri olacaktır. Baska bir deyisle bu metin için rahatlıkla “dünyanın e kolay okunan C# kitabı” denilebilir. Yıllardır Memik Yanık’ı hep baslangıç düzeyi kitaplar yazmakla suçlayanlar bakalım bu e-book’u gördüklerinde neler söyleyecekler? Yıllardır kendisini bilen bilmeyen birçok kisi Memik Yanık’ı çeviri yapmakla suçluyor. Memik Yanık’ın Dngilizcesinin çeviri yapmaya yetmediği gerçeğini bir tarafa bırakalım ve su soruyu sorayım: Madem Memik Yanık Türkçeye bu kadar hakim ve yazdıkları kolay okunuyor hangi akla hizmet yabancı bir yazarın kitabında çeviri yapar? Hem Memik Yanık Dngilizceyi anadili gibi bilse bile hangi mantıkla kendine özel cümle kurmak yerine gidip baska bir yazarın cümlelerini alır? Bu e-book’ta kenar boslukları normal basılı kitaplara göre daha azdır, fontu ise daha büyüktür. Dolayısıyla bu metni normal kitap olarak değerlendirmek istemis olsaydım sayfa sayısı asağı yukarı aynı olurdu. E-book’un sonunda C# 3.0 kitabım hakkında yazdığım bir yazı ve C# 3.0 kitabımdan alınma bir bölüm bulunmaktadır.


  Bu yazı için 3 yorum yapılmış.
 1. teşekkürler dedi ki:

  bu kitabı memik yanık’ın sitesi dahil heryerde aradım fakat linkler kırıktı. burada buldum teşekkürler.

 2. otomex dedi ki:

  C# adına alternatif kaynak paylaşım için teşekkürler

 3. Anonim dedi ki:

  linke tıklayınca gravityworks diye sayfa geliyor ne yönleniyor nede başka birşey. Linkten hiçb,ir şekilde faydalanamıyorsunuz


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.