Akrep ve Yay Burcu (Kadınlar İçin)

Akrep ve Yay Burcu (Kadınlar İçin)

Akrep burcu kadınları cazibeli, azimli, hırslı ve akıllıdır. Sezgileri çok kuvvetlidir. Hoş bir mizaçları vardır. Yumuşak görünmelerine karşın kibirli olduklarını da görebilirsiniz. Kıskançlık çok fazla vardır. Kendisinden üstün ya da sahip olmak istediği ancak olamadığı şeyleri kıskanabilir. Dostlukları onun için çok önemlidir. Nüfuzlu dostları bulunur. Yalanı hiç sevmez. Yalan söylenen ortama takılmaz. Doğru bildiği konularda taviz vermez. Çok gururludur. Cesur bir kadındır. Tuttuğunu koparır cinstendir. Başarısız olmayı yediremez. Çok şüphecidir. Karşı tarafa güvenmesi için uzun zaman gerekir. Duygusallığı vardır. Yapılan iyiliği de kötülüğü de kesinlikle unutmaz. İntikam duygusu vardır. Eğer çevresinde kötü niyetli kişiler varsa onlara karşı hiç sessiz kalmaz. İlişkide öncelikle sevgi ve saygıya önem verir. Sorumluluk sahibidir.

Yay Burcu(22 Kasım – 21 Aralık)

Kültürlü, alımlı ve esprilidir. Hassas bir yapıya sahiptir ve kolay kırılır. Affedicidir. Kavrama yeteneği çok kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir. Birden fazla konuyla ilgili bilgi sahibi olabilir. Çabuk bıkan bir yapısı vardır. Yani sıkılgandır. Enerjik ve neşeli bir yapısı vardır. Dostlarına çok önem verir. Eğlence ortamlarına meraklıdır. Bunun yanında gezmeye de çok meraklıdır. Şehirlerarası yolculukları sever. Maddiyat onun için önemlidir. Savurgan bir kadındır. Karşı cinsle iletişime geçerken önce arkadaşlığa başvurur. Özgürlüğüne düşkündür. Emir almaktan hoşlanmaz ve kısıtlanmamalıdır. Evlilik bu nedenle ona uzak bir kavram gibi gelmektedir. Kendini kısıtlamayan biri ile evlenmeyi tercih eder. Bu burcun kadını ilgiden çok fazla hoşlanır. Çoğu zaman arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştırır. Evlendiği kişi çok şanslıdır Çünkü yay burçları kadınları yakınlarındakini mutlu etmeyi bilirler. Çocuklarına da çok düşkündürler. Çocuklarıyla dostluğa dayanan bir ilişkileri vardır.

Burçlar insanların nasıl karakterlere sahip olduklarını yansıtırlar. Günlük burçlarda bu kişiliklerden yararlanarak çıkarımlarda bulunulur. Birçok çıkarım tam anlamıyla yerine oturmasa da  gerçeklik payı vardır.

Yorum Yaz