İnternetten Para Kazanma Yöntemleri: Adsense

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri: Adsense

Google’ın reklam hizmeti olan Adwords’un sistemini tamamlayan bir hizmettir. Google’un Adwords hizmetini kullanan insanlar Google’a reklam verirler. Verdikleri reklamın bir yerlerde mutlaka görünmesi gerekir. Bunun sadece Google arama sayfalarında görünmesi mümkün değildir. Bazı sitelerde de görünmesi şarttır. internetten para kazanma yöntemlerinden en temizi olan Adsense burda devreye giriyor.

Google’a reklam verenlerin reklamlarını sitemizde göstermemize ve tıklama başına gelir elde etmemizi sağlayan sisteme Adsense denir. Reklam verenler Adwords’te reklam bilgilerini ve detaylarını düzenlerler. Örenğin reklamın görüneceği site kategorilerini ve anahtar kelimelerini belirlerle. Biz Google Adsense’ten reklam kodunu aldığımızda uygun reklamlar uygun anahtar kelimelerin göründüğü sayfalarımızda çıkarlar.

Para kazanma sistemlerinde reklam veren Adwords’te ne kadar ödeyeceğini belirtir. Bizde o reklam sitemizde yayınlandığı zaman eğer bir ziyaretçi o reklama tıklarsa reklam verenin ayırdığı bütçeden payımızı alırız. Bu dengeyi ve bütün işleri Google Adsense kendi içinde yapar. Gelir elde etmenin en kolay yollarından biri Adsensetir.

Adsense nasıl kullanılır?

Ek gelir elde etmek isteyenlerin en sık kullandığı yöntemlerden biri Google Adsenstir. Google dünyanın en önemli şirketlerinden biridir ve mutlaka ödeme yapar fakat sıkıntı şu ki kuralları çok katıdır ve yanlış anlaşılma çok fazla olmaktadır. Google Adsense kullanacağınız siteye ekstra dikkat etmeli ve hiç illegal bir içerik barındırmamalısınız. Siteniz sürekli güncel ve yararlı olmalı. Sitenizdeki reklam tıklamaları şüphe çekecek düzeyde artarsa Google Adsense size soru sormaksınız aboneliğinizi iptal eder.

Adsensin en kötü durumuda belki budur. Haberiniz bile olmadan içerisinde onlarca dolar bulunan hesabınız size sorulmaksızın iptal edilir ve paralarınızda gider. Böyle durumlar sıklıkla karşılaştığımız durumlardır. Google sitenizde Adsense’i engelleyecek bir ihlal bulur ve size aboneliğinizi iptal ettiğine dair bir mesaj gönderir. Sebebinide açıklar hatta size itiraz hakkı verir ama değişen pek Bir şey olacağını zannetmiyoruz.

10 Yorum

  1. Doğukan 22 Şubat 2013
  2. Fatih Levent 23 Şubat 2013
  3. kamil 20 Mart 2013
  4. Goomass 22 Mart 2013
  5. recep 14 Mayıs 2013
  6. gomass 06 Eylül 2013
  7. goomass 03 Ekim 2014
  8. ekkazancyollari 09 Ekim 2014
  9. goomass 18 Nisan 2015

Yorum Yaz