Google Mehmet Akif Ersoy’u Unutmadı!

Tarih: 20 Aralık 2010   Yazar: editor  |  1.662 kez okundu
Google Mehmet Akif Ersoy’u Unutmadı!

Az önce, internette ne yaptığımdan habersiz ve bağımsız dolanırken anasayfa düğmesi gözüme ilişti ve tıkladım. Uyuz bakışlarla baktığım için ne olduğunu tam anlayamasam da Google logosunun harika, sıcak ve içten bir görünüme büründüğünü fark ettim. Neden diye soracak olursanız, tabii ki bizim renklerimize büründüğü için: Kırmızı – Beyaz! Hemen bu gün günlerden ne diye düşünüp logonun üzerine geldim. Derken Mehmet Akif Ersoy’un doğum günü anısına hazırlandığını anladım.

Hazırlanan Logo:

Logo benim çok hoşuma gitti. Zaten renkler olayı bitiriyor söze ne hacet :) Ay yıldızın yansıması ve notaların görünümü de çok hoş olmuş, çizerleri tebrik ediyorum :)

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta gözüme ilişti. Neden daha kaliteli şekilde çıakrılmamış ki? Emek harcandığı belli. Keşke güzel bir şekilde noktalansaymış. Neyse, bu günü bizlere hatılattığı ve sevindirdiği için Google ekibine teşekkür ederiz :)

Mehmet Akif Ersoy hakkında kısa bir bilgi;

Mehmet Âkif Ersoy, (d. Mehmet Ragif, 20 Aralık 1873, İstanbul – ö. 27 Aralık 1936, İstanbul), Arnavut asıllı Türk olan Cumhuriyet Dönemi şairi, düşünür, veteriner, öğretmen, vaiz, hafız, Kur’an mütercimi,yüzücü, milletvekili.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal marşı olan İstiklâl Marşı’nın güftekârıdır. “Vatan şairi” ve “milli şair” unvanları ile anılır. Çanakkale Destanı, Bülbül en önemli eserlerindendir. II. Meşrutiyet döneminden itibaren Sırat-ı Müstakim (daha sonraki adıyla Sebil’ür-Reşad ) dergisinin başyazarlığını yapmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında milletvekili olarak 1. TBMM’de yer almış, İstiklal Madalyası sahibi bir vatanseverdir. Mehmet Âkif, son yıllarını Mısır’da Türkçe dersleri vererek ve Kur’an’ın Türkçeye çevrilmesi konuları ile uğraşarak geçirdi. Çevirdiği nüshayı yaktığı söylenir.

Kaynak: Vikipedi


  Bu yazı için 3 yorum yapılmış.
 1. Burak Dülgar dedi ki:

  Gerçekten çok güzel bir logo yapmış yine. Ancak logo dediğin gibi çok kalitesiz :) Çok trafik yemesin diye düşük boyutlumu çıkarttılar acaba :P

 2. Fırat Göksel dedi ki:

  güzel logo yapmışlar beğendim :)

 3. Mehmet Bahçeci dedi ki:

  Helal olsun Google’a. Biz unuttuk o unutmadı :))


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.