Yanlış Yerleşim Kurbanı 15 Reklam

Reklamlar çoğu zaman yaratıcı olabildiği kadar bazende talihsiz olabiliyor. Bu yazımda paylaşacağım 15 yanlış yerleşim kurbanı reklam ile nedemek istediğimi daha rahat anlayacaksınız. Belkide siz reklam yerleşimininde iyisi kötüsü olmaz diye düşünüyorsunuz ancak bu reklamları incelediğinizde kararınız kesinlikle değişecektir. Bazıları fazlasıyla komik, bazıları ise fazlasıyla acınası reklamlar. Neyse lafı fazla uzatmadan hemen o talihsiz reklamlara geçelim.

İşte o yerleşim kurbanı 15 reklam:


Haberde bir bebeğin evde çıkan yangında öldüğü yazıyor. Haberin yer aldığı sitedeki reklamda ise “Yan bebeğim. Yan!” yazıyor.


Üst kısımdaki reklamda kanser ile savaşmamız gerektiği yazıyor. Altta ise bir sigara reklamı bulunmakta.


Otobüsteki reklamın üzerinde yazan: “Eğer GIO Mal/Mülk sigortanız yoksa bu otobüse çarpmamanızı öneririz.”


Üstteki reklamda çocuk obezitesini hafife almayın yazıyor. Alttaki reklamda ise McDonalds reklamı bulunmakta.


CNN’deki bu haberde zeka özürlü bir bayandan bahsediyor. Sağ tarafta ise Einstein’ın ünlü fotoğrafını kullanan bir reklam görüyoruz.


Digg’de bulunan bu haberde bir öğretmen yardımcısının 15 yaşında bir çocuğa tecavüz ettiği yazıyor. Hemen sağ tarafta bulunan reklamda ise “Öğretmen Yardımıcı Olun” diye bir reklam bulunmakta.


Yahoo’da bulunan bu haberde kahvenin kalp krizini tetiklediğinden bahsedilmiş. Hemen sağ taraftaki reklamda ise Folgers markasının bir kahve reklamı bulunmakta.


Bu yukarıdaki haberde ise çocuklara kötü muamelede bulunan kişilerin suçlu bulunduğundan bahsediliyor. Yine sağ taraftaki reklamda “İlk kız arkadaşını hatırladınmı?” şeklinde bir reklam bulunmakta.


Haberde paraşütle atlayan bir kişinin havada bacaklarının kopması sonucu öldüğünden bahsediliyor. Sağ tarafta bulunan Amerika Hava Yollarına ait reklamda ise “Biz neden uçtuğunu biliyoruz.” diye yazıyor.


Haberde bir timsah avcısının öldüğünden bahsediliyor. Sağ taraftaki reklamda ise “Baba, eğer sen ölürsen annem ve ben ne yaparız?” yazıyor.

8 Yorum

  1. ismail 20 Temmuz 2010
  2. Uğur ALDANMAZ 20 Temmuz 2010
  3. Sevda 20 Temmuz 2010
  4. Yunus Emre Ercan 20 Temmuz 2010
  5. lida 21 Temmuz 2010
  6. Serkan 23 Temmuz 2010
  7. Emre Doğan 24 Temmuz 2010
  8. Uğur 27 Şubat 2011

Yorum Yaz