.co Uzantılı Alan Adları Satışa Çıkartılıyor!

Kolombiya hükümetine ait olan “.co” uzantılı alan adlarının satışına başlanıyor. Co alan adlarının satışı üç aşamada olacak. İlk olarak şirket ve markaların satın almaları için satışa sunulacak olan .co alan adları daha sonra açık arttırma ile satışına devam edilecek. Ve en son .co alan adları 20 Temuzda GoDady, Register.com gibi anlaşmalı alan adı sağlayıcılarından genel satışa sunulacak.

.co alan adlarının ilk aşaması şirket ve markalar için olacak. Bu aşama 26 Nisan – 10 Haziran arası gerçekleştirilecek. Daha sonra ikinci aşama yani açık arttırma aşaması 21 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arası gerçekleşecek. Ve ardından son aşama yani genel satış 20 Temmuz tarihinde GoDady, Register.com, Dostster gibi anlaşmalı alan adı sağlayıcılarından genel satışa sunulacak.

.co alan adları ingilizcede şirket yani company kelimesinin kısaltılmış hali gibi bir izlenim uyandırdığı için değerli olabilir. Ayrıca dünyanın en popüler uzantısı olan .com’a benzer olmasıda bir avantaj olarak düşünülebilir. Ayrıca blog.co, donanim.co, indir.co, haber.co, saglik.co vb gibi birçok jenerik alan adının boş ve kapılmaya değer olması alan adı pazarını biraz hareketlendirecek gibi.

1 Yorum

  1. erhan 20 Eylül 2010

Yorum Yaz