Google Nexus One’ın Çevrimiçi Mağazası Kapanıyor

Tarih: 19 Mayıs 2010   Yazar: editor  |  1.599 kez okundu
Google Nexus One’ın Çevrimiçi Mağazası Kapanıyor

Google’ın; büyük bir ilgi ile karşılacağı düşünülen fakat beklenenin altında satılan, ilk telefonu Google Nexus One şu ana kadar çevrimiçi mağaza aracılığı ile internetten satışa sunulmuştu. Fakat yeni alınan karar ile Nexus One, artık internetten değil mağaza ve dükkanlarda satılacak. Sebep olaraksa insanların dokunmadan, kurcalamadan telefon almak istememeleri gösterildi.

Yaklaşık dört ay önce kurulan çevrimiçi satış mağazası belirtilen sebepten dolayı kapanma kararı aldı. Bunun yanında Google’ın mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Rubin resmi blogda “müşteriler almadan önce mutlaka telefonu kurcalamak istiyorlar” açıklamasını yaptı.

Google, Nexus One’ın bu yıl 3.5 milyon adet satılmasını ve bu telefonu internet aracılığıyla satarak büyük bir başarıya ulaşmayı hedefliyordu. Ancak araştırmaya gçre bu yıl satılan Nexus One sayısı 135 bini geçmiyordu. Google, telefonu satma çabasıyla ilgili olarak son çaresi olan mağaza ve operatör servisleri ile anlaşma yolunu seçti. Görüşmeler hâlâ devam ediyor.


  Bu yazı için 1 yorum yapılmış.
 1. Volkan dedi ki:

  Zaten çevrimiçi mağazası hala türkiyeye hizmet vermiyor. O yüzden pekde mühim değil :)


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.