Yeminli tercüme önemi

Yeminli tercüme önemi

İnsanlarımız çeşitli ihtiyaçlarından dolayı yabancı dile ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle eğitim, gezi-ziyaret, ticaret ve resmi yazışmalar da özellikle yabancı dil ihtiyacı ön plana çıkmaktadır. Örneğin, bulunduğumuz ülkeden başka bir ülkeye dahi gitmek istesek bizden istenen ilk şey pasaport işlemleriyle ilgili çeviriler olacaktır. Başka bir örnekte ise, ticari kariyeri söz konusu olan firmaların anlaşma veya sözleşme yaptığı ülkeler arasındaki alış-verişlerinde yabancı dile ihtiyaç duymaktadırlar. Bu ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlarımız için gerekli hizmeti sunan yeminli tercüme yapan firmalar mevcuttur.

Yeminli tercüme, yabancı dil üzerine eğitimini tamamlamış iyi derece de yabancı dil bilgisi olan ve gerekli sınavları başarıyla geçerek yeminli tercüme belgesini almasıyla birlikte tercüme firmalarında çalışan kişilerdir. Yeminsiz tercüme olarak ta hizmet veren firmalarda mevcuttur. Ama iki arasındaki farklar yeminli tercüme yapan kişinin yabancı dil çevirileri resmi kurumlarca kabul edilirken, yeminsiz tercüme yapanların için herhangi bir şekilde resmi kurumlar ve çevreler tarafından kabul edilmez.

İstenilen dile yeminli tercüme bürosu tarafından çevrilen belge, sözleşme, metin veya herhangi resmi bir evrak çeviri işleminden sonra firma tarafından kaşelenmesiyle birlikte tercümenin resmi nitelik kazanması için noter tasdiki gerekli için noter huzurunda tercümenin onayı yapılır. Onaylanan evrakın artık resmi makamlar veya kurumlar vasıtasıyla geçerliliği bulunmaktadır.

Resmi makamlar, resmi kurumlar, özel ve tüzel kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda firmamızın sizler için sunduğu imkânlardan faydalanabilirsiniz. Her türlü tercümesini istediğiniz evraklarınızı uzman kadromuzda bulunan yeminli tercümanlar aracılığıyla yaptırabilir güvenilir bir tercüme edilmiş evraka sahip olabilirsiniz. Firma bünyesindeki çeviri ve tercüme işlemleri ile birlikte imza, kaşeleme ve noter tasdikinin yapılmasından sona sizlerin hizmetinize sunulmaktadır. Firmamız güvencesiyle çeviri istediğiniz dillere tercümeleriniz yapılmakta ve noter tasdiki ile resmiyet kazandırılmaktadır.

1 Yorum

  1. seda karahmetoğlu 22 Temmuz 2013

Yorum Yaz