Yeni Özellikler ile SiteBilgi v2.0 yayında

Merhaba arkadaşlar; Önce ki yazımda sizlere Sitebilgi.net hakkında bahsetmiştim. Site yazılımcısı Eburhan (Erhan) arkadaşımız Sitebilgi tutulduğu ve kullanışlı olduğu için 2. versiyonunuda çıkarmak istedi. Arkadaşımız Sitebilginin Türkiyede ilk 500 içerisinde olduğunu görünce yeni özellikler ile tekrar karşımıza çıkmak istedi ve çıktı. Peki yeni versiyon ile ne gibi özellikler geliyor? Hepsi bu yazımda.

Versiyon 2.0 ne gibi değişiklikler içeriyor?

1. Daha hızlı: Sitebilgi artık bir sitenin sorgusunu tepe teklak edip çabucak karşınıza getiriyor.:):):) Özellikle bir sitenin sunucuda bilgileri varsa başka zaman aynı sotgu yapıldığı zaman sunucuda kayıtlı bilgileri hemen karşınıza getiriyor.

2. Daha çok bilgi: Sitebilgi yeni verisyonun da daha çok bilgi sunuyor. Sonuçların altında yer alan site Site Detayları bağlantısına tıkladığınız vakit ilgili web sitesinin

 • küçük bir resmini
 • son 6 ay içerisineki Alexa grafiğini
 • açıklamasını (meta-description)
 • hangi IP adresine sahip olduğunu
 • HTML kodlarının geçerli olup olmadığını
 • sahip olduğu anahtar kelimelerini (meta-keys)
 • daha önce SiteBilgi’de kaç kez ve en son ne zaman sorgulandığını hızlıca öğrenebiliyorsunuz.

3. Listele özelliği: Sitebilgi bundan sonra sadece web sitelerin sonuçlarını göstermekle yetinmeyecek. Analiz etmenize popülerlik sonuçlarını değerlendirmenize imkan sağlayacak çeşitli modiller sunacakmış. Bu modüllerden ilki listeleme modülü oldu. Bu modül sayesinde sizin belirlediğiniz kriterlere uygun olan web sitelerini anında listeleyebiliyorsunuz. Örneğin anahtar kelimelerinde “haber” olan, pagerank değeri 3 ile 6 arasında olan, Dmoz dizinine kayıtlı, kendisine 1500′den fazla link verilmiş olan web sitelerini kolayca listeleyebilirsiniz.

Son sözler…
Evet arkadaşlar eburhan arkadaşıma yaptığı çalışmalarından dolayı çok teşekkülerimi sunarım. Sitebilginin ilerleyen zamanlarda umarım 3. versiyonu karşımıza çıkar.

6 Yorum

 1. admin 18 Şubat 2010
 2. medyum 31 Mayıs 2010
 3. MsKcR 31 Mayıs 2010
 4. medyum 05 Ağustos 2010
 5. Gulsehir Medya 22 Ekim 2010
 6. Medyum Efendi 27 Ocak 2017

Yorum Yaz