Yeni Özellikler ile SiteBilgi v2.0 yayında

Tarih: 18 Şubat 2010   Yazar: SO  |  1.878 kez okundu
Yeni Özellikler ile SiteBilgi v2.0 yayında

Merhaba arkadaşlar; Önce ki yazımda sizlere Sitebilgi.net hakkında bahsetmiştim. Site yazılımcısı Eburhan (Erhan) arkadaşımız Sitebilgi tutulduğu ve kullanışlı olduğu için 2. versiyonunuda çıkarmak istedi. Arkadaşımız Sitebilginin Türkiyede ilk 500 içerisinde olduğunu görünce yeni özellikler ile tekrar karşımıza çıkmak istedi ve çıktı. Peki yeni versiyon ile ne gibi özellikler geliyor? Hepsi bu yazımda.

Versiyon 2.0 ne gibi değişiklikler içeriyor?

1. Daha hızlı: Sitebilgi artık bir sitenin sorgusunu tepe teklak edip çabucak karşınıza getiriyor.:):):) Özellikle bir sitenin sunucuda bilgileri varsa başka zaman aynı sotgu yapıldığı zaman sunucuda kayıtlı bilgileri hemen karşınıza getiriyor.

2. Daha çok bilgi: Sitebilgi yeni verisyonun da daha çok bilgi sunuyor. Sonuçların altında yer alan site Site Detayları bağlantısına tıkladığınız vakit ilgili web sitesinin

 • küçük bir resmini
 • son 6 ay içerisineki Alexa grafiğini
 • açıklamasını (meta-description)
 • hangi IP adresine sahip olduğunu
 • HTML kodlarının geçerli olup olmadığını
 • sahip olduğu anahtar kelimelerini (meta-keys)
 • daha önce SiteBilgi’de kaç kez ve en son ne zaman sorgulandığını hızlıca öğrenebiliyorsunuz.

3. Listele özelliği: Sitebilgi bundan sonra sadece web sitelerin sonuçlarını göstermekle yetinmeyecek. Analiz etmenize popülerlik sonuçlarını değerlendirmenize imkan sağlayacak çeşitli modiller sunacakmış. Bu modüllerden ilki listeleme modülü oldu. Bu modül sayesinde sizin belirlediğiniz kriterlere uygun olan web sitelerini anında listeleyebiliyorsunuz. Örneğin anahtar kelimelerinde “haber” olan, pagerank değeri 3 ile 6 arasında olan, Dmoz dizinine kayıtlı, kendisine 1500′den fazla link verilmiş olan web sitelerini kolayca listeleyebilirsiniz.

Son sözler…
Evet arkadaşlar eburhan arkadaşıma yaptığı çalışmalarından dolayı çok teşekkülerimi sunarım. Sitebilginin ilerleyen zamanlarda umarım 3. versiyonu karşımıza çıkar.


  Bu yazı için 5 yorum yapılmış.
 1. Burak Dülgar dedi ki:

  2.0 versiyonu gerçekten çok başarılı özellikler ile birlikte gelmiş. Açıkçası Sitebilgi’nin Türkiyede ilk 100’e girmemesi için hiçbir neden yok :)

 2. medyum dedi ki:

  bilgi için teşekkrler

 3. MsKcR dedi ki:

  Rica ederim medyum….

 4. medyum dedi ki:

  bilgilendirici ve guzel bir açıklama.

 5. Gulsehir Medya dedi ki:

  sürekli takip ettiğim bir site emeği geçenlere teşekkür ediyorum


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.