Windows 8 Uygulama Mağazası (İnceleme)

Windows 8 Uygulama Mağazası (İnceleme)

Windows 8’i kurdunuz. Başka yapacak bir şey kalmadı. Şimdi sıra kurduğumuz Windows 8’in her köşesini keşfetmek. Keşfederken de tadını çıkartmak. Windows 8’in tadı nasıl çıkar? Windows 8’in tadını çıkartmak için zaten baştaki açılış hızı ve metro ara yüzü yetiyor. Ama biz buna ek olarak tadını çıkartabileceğimiz bir şeyler bulduk. Uygulamalar! Windows 8’in uygulamalar yönünden en zengin işletim sistemi olduğunu biliyoruz. Bu uzun zamandır teknoloji sitelerinin en çok konuşulan haberi. Uygulamalarla Windows 8’in tadını çıkartabilirsiniz.

Windows 8 uygulamalarını nereden elde edeceksiniz? Windows 8 uygulamalarını elde etmek için Microsoft’un uygulama mağazası olan Windows Store’a gideceksiniz. İnternet üzerinden bu uygulama mağazasını ziyaret edeceksiniz. Aslında Windows Store Windows 8 ile beraber gelmedi. Eskiden beri bizimleydi. Windows işletim sistemli telefonlar için zaten vardı. Şimdi de PC için açıldı. Sadece biraz geliştirildi diyebiliriz. Windows uygulama mağazasında Windows 8 için çok iyi uygulamalar var. Bu uygulamaların çok ilgimizi çekeceğine eminim. Ücretli ücretsiz bir sürü uygulamanın bulunduğu mağazada ödeme seçenekleri arasında TL para birimi de bulunuyor. Kredi kartınızdan ya da internet hesabınızdan ödeme yapabiliyorsunuz. Hem de dolar olarak değil. TL olarak. Bu ilk defa mağazaya getirilen bir özellik. Daha önce bu şekilde bir uygulama yoktu. Demek ki Microsoft Türkiye’nin teknoloji açısından oldukça ileri görüşlü olduğunu kabul ediyor.

Windows 8 ile kendiliğinden gelecek olan bir program var. Uygulama mağazasından satın almanıza gerek yok. Bu uygulama Skype. Hem de en son sürümü. Microsoft Skype’ı satın almıştı. Satın aldığı bu hizmeti kullanıcılarına bedava olarak sunuyor. Ayrıca bu sunduğu programı tekrar düzenledi.

Windows 8’in bir diğer dikkat çeken tarafı destek çalışması. Kullananlara destek veriyorlar. Daha yeni bir işletim sistemi olduğu için bilinemeyen bazı şeyler olabilir. Bu nedenle canlı bir destek hattı oluşturmuşlar. İstediğinizi sorabiliyorsunuz.

Windows 8’in uygulama mağazasını da bu şekilde incelemiş olduk.

Yorum Yaz