Yeni Photoshop CS5 Sürümünün Özellikleri

Adobe firması tarafından üretilen ve çoğu bilgisayar kullancısı tarafından kullanılan Adobe Photoshop’a dünyada en çok beğenilen ve ortaya gerçekten kaliteli işler çıkartan grafik düzenleme programı denilebilir. Photoshop yeni sürümlerinde kullanıcılarının karşısına hep farklı özelliklerle çıksa da, CS5 sürümündeki özellikler diğer sürümlerden farklı ve bambaşka.

Bu sürümde tasarımcıları en çok uğraştıran işleri kolaylaştırma gibi özellikler üzerinde durulmuş. Örneğin; önemli bir iş için kullanacağımız bir resimdeki sinir bozucu bir lekeyi yok etmek için saatlerce uğraşmak, saatlerce olmasa bile uğraşmak gerekirdi. Fakat artık CS5 versiyonunda resimdeki bir nesneyi, lekeyi, bozukluğu, hatayı… her ne varsa :) kolaylıkla yok edebiliyoruz. Resmin düzenlenmiş haline baktığımızda ortaya “acaba o leke orada mıydı?” denecek kadar harika bir iş çıkartıyor..

21-22 Nisan 2010 tarihinde tüm dünyada satışa çıkarılacak olan Photoshop CS5’i kullanıcılar büyük bir merakla bekliyor. Şimdi sizlere Photoshop CS5 sürümünden birkaç video sunalım. Yazarken videoların hepsini izleme şansım oldu :) Gerçekten güzel özellikler. Umarım siz de beğenirsiniz.

[HTML1]

[HTML2]

[HTML3]

[HTML4]

[HTML5]

[HTML6]

Yorum Yaz