Qhub ile kendi sosyal platformunuzu kurun!

Tarih: 16 Şubat 2010   Yazar: SO  |  1.472 kez okundu
Qhub ile kendi sosyal platformunuzu kurun!

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere oldukça başarılı bir şekilde düşünülmüş neredeyse bir çok sosyal paylaşım ve forum tarzı özellikleri yansıtan karşılıklı olarak bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz aynı zamanda içeriğinizi üyelerle paylaşabileceğiniz bir servisi tanıtmak istiyorum. Sitemizin adı Qhub. Qhub a ilk girdiğinizde sizlere basit bir yahoo nun kine benzer bir soru-cevap içeriği ile ilgili geçinmenizi sağlayan bir sistem gibi görünebilir ama içeriğini incelediğiniz zaman oldukça çok yönlü bir sistem çıkıyor karşınıza. Ayrıca dilerseniz Qhub u kendi serverınızda da yayınlayabilirsiniz tabi hosting sahibi olanlar için geçerli. Dilerseniz kurulum aşamasından özelliklerine doğru bir bakış atalım.

Qhub Kurulum

Oldukça basit bir işlem yapmanız gerekiyor ilk aşamada ki bu başvuru aşaması gibi bişi ilk önce bu adresi vereyim sizlere buradan başvurunuzu yaptıktan sonra onaylanması için belli bir süre beklemeniz gerekecek bu bir gün de olabilir. Daha sonra başvurunuz onaylandıktan sonra sizlere bir kayıt kodu verecek ve sizde bu kodu kullanarak aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi platformunuzu kurabilirsiniz.

Not: yukarıdaki işlemi yapmanız için ilk önce sizlere kayıt kodunu göndermelerini beklemelisiniz. Bunun için yukarıdaki verdiğim linke tıklayıp kayıt yapabilirsiniz.

Dilerseniz şimdide özelliklerine bakalım.

İlk özelliğimiz basit bir script kodu ile blogunuza veya sitenize ekleyebileceğiniz ki bu sitenizdeki düzeni bozmayacak şekilde yan tarafta duruyor. Aşağıdaki resimde de görebilirsiniz kendi bloguma ekledim sadece deneme amaçlı olarak.

Daha önce bu tür ziyaretçilerle iletişim sağlamak için veya fikirlerini ve sorularını almak için mesaj bırak sistemini kurmuştum ama bu daha komple bir sistem kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Diğer özelliğimiz sitenizin içeriğini twitter ve facebook gibi sosyal paylaşım platformlarında paylaşabilirsiniz bu da daha çok ziyaretçinin gelmesi demek oluyor. Diğer özelliklerini teker teker söyliyelim konu çok fazla gereksiz yorumlara karışmasın

Üyelerinze mesaj yollayabilir mesaj alabilirsiniz sitenizdeki üyeleri düzenleyebilirsiniz etiketler oluşturabilir profil düzenleyebilirsiniz. Yazılarınız ve sorduklarınız veya başkalarının sorduklarını izleyebilir cevaplayabilir veya cevap alabilirsiniz. Sitenize ekeleybileceğiniz çeşitli eklentiler mevcut bunlardan ilki yukarıda da gösterdiğim gibi aynı şekilde soru sor widgeti mevcut ki bunun düzenlemesi yapılabiliyor örneğin widgetin renkelerini sitenize uygun  bir hale getirebilirsiniz.

Öte yandan tasrım öğeleri de mevcut dilerseniz Qhub içerisindeki temalardan biri seçebilir dilersenizde kendi temanızı oluşturabilirsiniz.

Evet arkadaşlar Qhub hakkında yazacaklarım bu kadar açıkçası benim içinde çok yeni olduğu için uzun uzadıya inceleme fırsatım henüz olmadı eğer sizde kullandıktan sonra katkı ekleyeceğiniz bir şeyler olursa lütfen çekinmeyin.


  Bu yazı için 1 yorum yapılmış.
 1. hakan dedi ki:

  oo çok iyimiş gerçekten teşekkürler…


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.