Microsoft World Wide Telescope

Yazılım devi Microsoft’un en iyi projelerinden biri olarak kabul edilen World Wide Telescope ile gezegenleri, uyduları, gama ışınlarını, mikrodalga arka planları, X-ışınlarını 3D haritalar ve yüksek çözünürlükteki fotoğraflar ile görebilmek  mümkün.  World Wide Telescope bize dünyanın en büyük arşivlerinden alınmış yüksek çözünülürlüklü milyonlarca fotoğrafı tek bir kaynak içerisinde sunmakta.

World Wide Telescope dünyanın en iyi uzay görüntülerini heryerden ulaşabilinecek şekilde topluyor ve sunuyor. Ayrıca World Wide Telescope görüntüler haricinde gezegenler, yıldızlar, uydular gibi uzayda bulunan birçok cisim hakkında açıklamalarda içeriyor.

İsterseniz düzenlenen turlara katılabilir ve yine isterseniz kendi turunuzu oluşturarak arkadaşlarını etkileyebilirsiniz. Bu müthiş kaynağa ücretsiz olarak ulaşabilir ve kullanabilirsiniz.

Uzay meraklıları için muhteşem bir kaynak olan World Wide Telescope’a ister bilgisayarınıza kuracağınız bir yazılım ile istersenizde internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak internet versiyonu Silverlight 3’e ihtiyaç duymakta. Silverlight 3’ü buradaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz.

World Wide Telescope Site Adresi:
http://www.worldwidetelescope.org

World Wide Telescope Ekran Görüntüleri:


Yorum Yaz