Online Alışveriş Siteleri

Online Alışveriş Siteleri

Ülkemizin sanal ortamda yaptığı alış-veriş artık sadece belli başlı kategorilerde değil. Daha önce sadece fiyatlarını kontrol edebildiğimiz ürünleri şimdi çok daha ucuza alabildiğimi internet bize artık çok daha fazlasını sunuyor. Moda, iç giyim, teknoloji, günlük ihtiyaçlar ve daha bir çok ürün kategorisinde satış yapan sitelerin artışı gözden kaçmıyor.

Ülkemizde bu durum çok büyük bir geçmişe sahip değil, henüz yeni yeni açılmaya başlayan moda siteleri ciddi anlamda kaliteli ve ucuz ürünler satarak müşteriyi memnun ediyorlar.Kaliteli ürünlerin reel mağazalara göre daha ucuz olmasının en büyük sebeplerinden birisi ise, iş yeri ve buna orantılı çalışanın yani masrafın az olması. Direk depolarda saklanan ürünler internet üzerinden satışı gerçekleştiği zaman yerinden alınıp kargoya teslim ediliyor. Bu hem müşteri için hemde satıcı için çok cazip bir durum.

Bu sitelerin satış yaparken sunduğu bazı kolaylıklar da var. Örneğin kredi kartınızla alış-veriş yaparken taksitlendirme konusunda uygun teklifler yapabiliyorlar. Veya kampanyaya giren ürünlere yüksek indirimler gelebiliyor ve düşük kar ile satılan ürünler hem zarar ettirmiyor hemde müşteriyi fazlası ile memnun ediyor.

Bazen tüketici şu soruyu soruyor; “Alacağım iç giyim ürünü istediğim bedende gibi görünse bile geldiğinde bana uymadığını anlarsam ne olacak”. Bu durumda zaten satış yapan site veya firma size belli bir süre şartsız iade hakkı tanımak mecburiyetindedir.

Özellikle bu sitelerden alış-veriş yaparken dikkat edilmesi gerekilen bazı durumlar var. Bunlardan ilki ve en önemlisi ise kredi kartı güvenliği. Siz alış-veriş yaparken kredi kartı bilgilerinden kart numarası ve arka taraftaki güvenlik kodu dışında hiç bir bilgi vermeniz gerekmiyor. Fazla bilgi istendiği takdirde asla vermeyin ve yetkili yerlere bu durumu bildirin.

İnternet alış-verişi keyifli ve kolay olduğu kadar dikkat edilmesi gerekilen bir durum. Siz bu alış-verişleri yapmadan önce sitenin güvenirliliğini araştırın ve daha sonra firmanın kontrol edip doğrulayın. Daha sonra istediğiniz gibi keyifli alış-veriş yapabilirisiniz…

2 Yorum

  1. Öner TÜRKSEVER 15 Şubat 2013
  2. hafifeal 06 Ocak 2016

Yorum Yaz