Google Translate Chrome 5’e entegre oluyor!

Tarih: 12 Şubat 2010   Yazar: admin  |  1.083 kez okundu
Google Translate Chrome 5’e entegre oluyor!

Chrome 4 versiyonu çıkalı daha bir ay olmadan versiyon 5 için çalışmalara hemen başlandı. Chrome 5 bir çok yeni özellik ile birlikte gelecek. Bu özelliklerden biride istediğimiz web sayfasını Chrome’a entegre edilmiş olan Google Translate düğmesi ile anında istediğimiz dile çevirebileceğiz. Ayrıca Chrome 5’in gelişticiler için olan sürümüde yayınlandı.

Google Translate düğmesi kendi dilimizden başka bir web sitesini ziyaret ettiğimizde otomatik olarak aktif oluyor. Bu şekilde sayfayı kendi dilinize çevirmek rahat hale geliyor. Ayrıca Translate düğmesi ile yine diller arası çeviri yapabilmemizde mümkün olacak.

Ayrıca Chrome 5’in geliştiriciler için olan sürümüde yayınlandı. Chrome’un bu geliştiriciler kanalına üye olanlar yeni sürümleri test etme şansına sahipler. Bu sayede çıkacak olan yeni sürümde eğer varsa hatalar bulunacak, düzeltilecek ve testçiler bu şekilde Chrome’un kararlı sürümünün çıkmasına yardımcı olacaklar.

Chrome 5’i ise şuan sadece geliştiricileri kullanabiliyor ve bu yeni sürümdeki hataları ve fonksiyonları denetliyorlar. En kısa zamanda ise versiyon 5’in çıkması bekleniyor.


  Bu yazı için 1 yorum yapılmış.
 1. saidyavuz dedi ki:

  her nekadar firefox kadar komple özelliklere sahip olmasa bile kullanım kolaylığı açısından kimsenin chrome’un eline su dökebileceğini sanmıyorum


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.