İcra İhalesine Mafyalar mı Katılıyor?

İcra İhalesine Mafyalar mı Katılıyor?

Halk arasında icra ihalesine mafyalar katılıyor diye bir söylenti bulunmaktadır. Bu iddianın herhangi bir geçerliliği söz konusu değildir. Bulunduğunuz şehirde yapılan ihalelerin tamamına katılım gerçekleştirebilirsiniz. Açık artırma usülü olduğundan en yüksek fiyatı veren kişi her zaman için ihaleyi kazanacaktır. Yaşı tutan her bireyin katılabileceği icra ihalesi yasal yollardan gerçekleştirilen bir faaliyettir. Mağdur tarafın alacağına karşılık satılan malın ya da taşınmazın miktarının sunulduğu bir sistemdir.

İcra daireleri tarafından gerçekleştirildiğinden güvenli olmayan herhangi bir durum söz konusu değildir. Halk arasında dolaşan bu söylentiden dolayı katılım yapmak isteyip de çekinen pek çok insan bulunmaktadır. İcra ihalesine katılabilmek adına Türk Vatandaşı olmanız yeterli. İhale gününde ve saatinde ilgili yerde olmanız halinde teminat bedelini görevli kişiye ileterek, ihalenin yapılacağı salona girebilirsiniz. Pek çok ürün veya taşınmazın piyasa fiyatının çok altından sunulduğu ihalelere katılımlar oldukça fazladır. Yaşadığınız şehirde gerçekleşen ihaleler hakkında bilgi sahibi olamıyor, düzenli olarak takip edemiyorsanız; internet platformuna başvurabilirsiniz.

İcra ihalesinin katılımcılar yoluyla gerçekleştirildiği düşünüldüğünde ihaleye her birey katılabilmektedir. İhalenin gerçekleştirileceği tarih ve saatte ihale salonunda olmanız gerekmektedir. Oturumun sonuna doğru geldiğinizde muhtemelen satış gerçekleşmiş ihale son bulmuş olur. Düzenli olarak takip edip, ihtiyacınız olan unsurları satın alamıyorsanız bu alanda profesyonel hizmet veren firmalardan bir tanesi ile anlaşarak, sizin yerinize vekil olarak katılım gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Sizin belirlediğiniz fiyata kadar artırım yapan kişilerin sunduğu hizmetin gerçek anlamda profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde boşu boşuna paranızı harcamış olursunuz. İhaleye katılım gerçekleştiren firmanın sizden her halükarda para kazandığını bilmenizde fayda var. Örnek verecek olursak; ihaleyi kazanında 500 lira alıyorlarsa kaybedilmesi halinde de 250 lira hizmet bedeli istemekteler.

Yorum Yaz