Alışveriş Sektörü ve Kapıda Ödeme

Alışveriş Sektörü ve Kapıda Ödeme

Alışveriş sektörü ile kapıda ödeme arasında ne gibi bir bağlantı vardır? Alışveriş sektörü yoğun olarak iş yapan bir sektördür. Normal günlerde yoğunlukları vardır, bir de özel günlerin arifesinde nasıl yoğunluk olur siz düşünün.

Bir bayram arifesinde Defacto’nun mağazasından kendime kıyafet almak için mağazaya girdim. Yoğunluk vardı. Bu nedenle rahat rahat kıyafet deneyip alamıyordunuz. Kabinlerin önünde sıra bekliyor, kıyafetleri görmek için bile sıra beklemek zorunda kalıyordum. O derece yoğundu. En sonunda alacağımı aldım ve kasaya gittim. Gitmeye çalıştım desek daha doğru olur. Bir de baktım 3 – 4 kasa kuyruklar oluşturmuş. Kuyruğa girdim ve beklemeye başladım. Orada aşağı yukarı bir buçuk saat ayakta bekledim. Sırf aldıklarımın parasını ödeyebilmek için. Bir an için kıyafeti yere atıp gitmek geldi içimden, ama yapmadım. Bekledim ve bir buçuk saatin sonunda sıra bana geldi. Parayı ödedim ve çıktım.

Yukarıda anlattığım olay başımda gerçekten geçti. Yoğunluk bana o gün çok sıkıntı vermişti. Sadece bana verdiğini sanmıyorum. Sıradaki ve alışveriş yapmaya çalışan tüm insanlara sıkıntı vermiş olmalı. İnsanlar sıkıntı çekmek istemezler. Bu nedenle de mağazalardan çeşitli hizmetler isterler. Örneğin benim yaşadığım o sıkıntı olmasaydı, kıyafetleri alıp bıraksaydım ve kapıma getirselerdi, 3 kuruş fazla ödeseydim ve beklemeseydim olmaz mıydı? Kapıda ödeme yapabilirdim. Alışverişte kapıda ödeme devri bizi bu sıkıntıdan kurtarabilirdi. Ne alırsanız alın, kıyafet ya da ayakkabı. Bir ayakkabı bile alsanız ayakkabınızın fiyatını kapıda ödeyebilmelisiniz. Böyle olursa o kuyruklar oluşmaz ve insanlar da özel günlerin arifelerinde sıkıntı çekmezler.

Bunu sadece sıkıntı çekme açısından düşünmeyelim. Sıkıntı çekmenin yanında bu hizmeti yaygınlaştırmak modernliğe daha çok yaklaşmak demektir. Bu açıdan da kapıda ödeme önemli bir hizmettir.

Yorulduğunuza değecek ürünler satın almazsınız her zaman. Çok fazla ucuz olması ya da az bulunan ürünler olması lazım ki bekleyeceğimize değsin. Aksi takdirde kapıda ödeme her zaman tercih konusu olmalıdır.

Yorum Yaz